Návrh nového zákona ohledně regulací kryptoměn v USA je na světě

0
(0)
V
V
Pod touhle maskou je toho Víc než jen maso, pod touhle maskou se skrýVá idea. Je mi ctí, že tě poznáVám a můžeš mi říkat...V.

Americký kongresman Paul Gosar představil v kongresu návrh zákona, který by měl konečně vyjasnit otázku regulací kryptoměn ve Spojených státech. Podle článku, který byl zveřejněn 19. prosince v časopisu Forbes, by měl být regulován každý typ kryptoaktiv.

Tři typy digitálních aktiv

Podle návrhu zákona, který nese název Crypto – Currency Act of 2020, se digitální aktiva mají dělit podle jejich typu do tří skupin. Těmi skupinami jsou kryptokomodity, kryptoměny a kryptoměnové cenné papíry.

  • Kryptokomodity = jsou definovány jako hospodářské zboží nebo služby, které jsou postavené na blockchainu. Lze je vyměňovat a zacházet s nimi bez ohledu na to, kdo je vyrobil.
  • Kryptoměny = jsou definovány jako reprezentanti americké měny nebo syntetických derivátů postavených na blockchainu. Zařazeny jsou zde i stablecoiny a měny postavené na decentralizovaných systémech nebo smart kontraktech.
  • Kryptoměnové cenné papíry = zahrnují všechny dluhopisové, kapitálové a derivátové nástroje na blockchainu. S výjimkou těch, které jsou provozovány a registrovány jako podniky obchodující s peněžními reklamacemi.

Co typ, to jiný regulátor

Podle tohoto návrhu by každý typ digitálního aktiva spadal pod správu jiného regulačního orgánu. Ten by pak fungoval jako jakýsi „federální kryptoměnový regulátor“ nebo „federální digitální správce aktiv“.

Za kryptokomodity by tak měla být odpovědná Americká komise pro komoditní futures (CFTC), za kryptoměnové cenné papíry ponese odpovědnost Americká komise pro cenné papíry a burzy (SEC) a konečně otázka regulací kryptoměn spadne pod správu Sítě vymáhání  finančních trestných činů (FinCEN).

Závěr

Návrh zákona se zatím setkává spíše s pozitivními ohlasy, a tak je více než pravděpodobné, že se setká s podporou i ze strany kryptokomunity. Vždyť tento nedostatek nebo spíše nejasnost v tom, jak kryptoměny regulovat, brání celému kryptoprůmyslu v dalším rozvoji a potažmo i v masovém přijetí kryptoměn.

Regulace samozřejmě pronikají i do Evropy, a to ve formě právního předpisu Fifth Anti Money Laundering Directive (5AMLD) – Pátá směrnice o praní špinavých peněz. Všechny burzy tak musí dosáhnout souladu s pravidly do 10. ledna 2020, což povede k zániku některých z nich. Tento právní předpis staví kryptoměny v celé Evropské unii (EU) do nového prvotřídního regulačního rámce.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img