Coin Metrics hodnotil blockchainy TOP 10 kryptoměn. Bitcoin opět boduje.

0
(0)
V
V
Pod touhle maskou je toho Víc než jen maso, pod touhle maskou se skrýVá idea. Je mi ctí, že tě poznáVám a můžeš mi říkat...V.

S tím, jak se odvětví kryptoměn neustále rozrůstá a v odvětví blockchainu se vytváří čím dál tím větší konkurence, musí si investoři a uživatelé pečlivě vybírat ty blockchainy, které mají nejlepší základnu. I když vývojáři a uživatelé dlouhodobě upřednostňovali blockchain Etherea, v posledních letech se konkurence na tomto poli zvyšuje a je poměrně obtížné rozeznat, který blockchain je nejlepší.

Zpráva Coin Metrics

Společnost Coin Metrics vydala nedávno zprávu pod názvem State of the Network, ve které nabízí důkladné vyhodnocení 10 nejlepších sítí blockchainů, řazených podle tržní kapitalizace a hodnocených na základě uzlových operací.

K samotnému hodnocení Coin Metrics uvádí, že celé uzly byly řazeny do několika úrovní – A, B, C, F, a to s ohledem na snadnou synchronizaci, aktualizaci a údržbu. Známka nakonec nebyla přidělena blockchainům kryptoměn XRP a Stellar, neboť v tomto případě by se Coin Metrics musela spoléhat na data z API od Ripple a Stellar Foundation.

Hodnocení blockchainů

Hodnocení A nakonec obdržely blockchainy kryptoměn  Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Litecoin (LTC) a Bitcoin SV (BSV), kde výzkumná společnost neuvedla žádné výtky k výše uvedeným sítím Proof-of-Work (PoW).

tabulka
zdroj: newsbtc.com

Nízké hodnocení ostatních

Blockchain Ethereum, který patří k nejpopulárnějším a nejoblíbenějším blockchainům, na kterém mohou vývojáři stavět, dostal od společnosti Coin Metrics překvapivě hodnocení B. Coin Metrics toto hodnocení zdůvodňuje tím, že uživatelé musí spustit tracing node, aby se podrobili historickému auditu účetní knihy. Protože synchronizace této varianty uzlů trvá příliš dlouho, bylo blockchainu Etherea uděleno hodnocení B.

Vůbec nejhůře dopadly blockchainy EOS a Binance Chain, které obdržely hodnocení F. Nízké hodnocení má v případě EOSu úzkou souvislost se složitostí získávání údajů, potřebných k provedení auditu. Nízké hodnocení u Binance Chain pak vychází z komplexního plánu poplatků pro DEX a uzavřených zdrojů sítě.

Závěr

Coin Metrics přikládá tomuto hodnocení významnou vypovídací hodnotu, protože uzly jsou páteří, která podporuje všechny sítě blockchainů, provozují a ověřují blockchain, propojují síť typu peer-to-peer atd.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img