Microsoft představuje nové řešení důvěryhodnosti blockchainu pomocí AI

0
(0)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Technologického giganta pod názvem Microsoft nemusíme představovat. Společnost se snaží vytvořit nové řešení pro setkávání blockchainu s umělou inteligencí (AI). Důvodem je přilákání nových firem a zlepšení důvěryhodnosti podniků.

Umělá inteligence pospolu s technologií blockchain

Microsoft oznámil na nedávné konferenci Ignite, konané v Orlandu na Floridě, nový software, pojmenovaný Azure Blockchain Data Manager neboli Azure, který bude velkým přínosem pro mnoho firem zpracovávajících velké množství dat.

Blockchain Data Manager zachycuje, transformuje a dodává transakční data do databáze Azure Blockchain Service, který poskytuje spolehlivou a škálovatelnou integraci účetní knihy. Všem datům tak přidává na bezpečnosti a průhlednosti.

microsoft, ai, blockchain
Zdroj: microsoft.com

Mluvčí společnosti Microsoft, Marc Mercuri, na konferenci řekl, že pomocí Azure blockchain mohou firmy využívat AI beze strachu.

„Od výroby po energetiku, veřejný sektor až po maloobchod. Umělá inteligence může zajistit vše od algoritmů po data. Technologie je důvěryhodná.“

Produkt Azure Blockchain Data Manager je navržen tak, aby zjednodušil datové spojení mezi uzly či chytrými kontrakty, přičemž tato data jsou také k dispozici pro další databáze. Blockchain tak lze použít k ověření všech informací o původu dat, včetně vstupu a výstupu.

Nová éra umělé inteligence

Použití umělé inteligence zajistí dostatečnou kontrolu transakcí a dat, čímž uživatelé, využívající tuto technologii, budou mít kdykoliv přehled nad všemi vstupy a výstupy, proudícími v databázi. To zvyšuje důvěryhodnost podniku i okolí.

Monish Darda, spoluzakladatel cloudové služby Icertis, tvrdí, že nová nabídka AI snižuje riziko a zajišťuje důvěryhodnost, protože v případě pochybností lze veškerá data vždy zkontrolovat.

Závěr

Ačkoliv můžeme považovat technologii blockchain za velmi mladou, mnoho velkých technologických gigantů pracuje na její lepší implementaci nejen mezi podniky. Propojení blockchainu s umělou inteligencí by mohlo pomoci vyřešit dlouhodobý problém s tím, jak zajistit důvěryhodnost této umělé inteligence.


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
viva la resistance

Pche sampion v utajovaní faktu pred uživateli bude řešit duveryhodnost … to jako kdyz sociopat radi, jak resit rodinne vztahy …

Reklama: