Mezinárodní obchodní komora zahajuje emisní lístky na blockchainu Etherea

0
(0)

Zprávy a souhrny

Profilový obrázek
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Jako první jsem na naše kryptoweby přinesl články z oblasti osobního rozvoje a o různých formách bohatství. Působím jako podpora týmu a nejednou jsem spolupracoval na zlepšení českého Kryptomagazínu, kde jste mé články mohli poprvé najít začátkem roku 2018. Jsem také zakladatelem webu KryptoHodler.

Největší světová obchodní organizace – Mezinárodní obchodní komora (ICC) zahajuje síť obchodování pro emisní lístky CO2 pomocí technologie postavené na Ethereu.

Mezinárodní obchodní komora (ICC)

ICC má více než 45 milionů členských společností a působí ve více než 130 zemích. Organizace funguje přibližně století a nyní plánuje využít blockchain pro obchodování emisí oxidu uhličitého. Emisní lístky budou nabízeny a obchodovány na burze AirCarbon, založené na ETH. Příprava zahrnuje také spolupráci s podnikovou blockchainovou firmou Perlin.

Emise CO2

Cílem projektu je snížit množství emisí oxidu uhličitého s cílem zpomalit změnu podnebí. Emisní kredity (u nás často označované jako emisní lístky) jsou certifikáty, které organizacím udělují povolení produkovat určité množství oxidu uhličitého.

Pokud je mi známo, tak nic podobného zatím neprobíhá u jiného typu znečištění, než právě u oxidu uhličitého. Podniky, které tento plyn svou činností produkují, musí nakupovat emisní lístky od těch, kteří je nepotřebují, protože CO2 neprodukují. To dané subjekty finančně motivuje ke snižování své uhlíkové stopy.

Vyjádření Centra pro biologickou rozmanitost:

„Pokud by bylo obchodní letectví považováno za zemi, bylo by co se týče emisí uhlíku na sedmém místě, hned za Německem…

Zjistili jsme, že do roku 2050 se emise letadel promítnou více než na trojnásobek. Bez kontroly bude v letech 2016 až 2050 celosvětové letectví generovat odhadem 43 gigatun emisí oxidu uhličitého. To představuje více než 4 procenta celého zbývajícího uhlíkového rozpočtu na světě – množství znečištění, které může být ještě vypuštěno dříve, než se stane katastrofální planetární oteplování prakticky jisté.“

Emisní lístky na blockchainu ETH

ICC  využije singapurskou burzu komodit AirCarbon, vyvinutou pro obchodování a distribuci uhlíkových lístků. Ta je údajně postavena na blockchainu Etherea a bude sloužit k napájení sítě pro obchodování s uhlíkovými emisemi pro letecký průmysl, který na celém světě představuje přibližně 2,5% emisí.

Závěr

Cílem burzy založené na projektu Ethereum je snížit množství emisí oxidu uhličitého s cílem zpomalit změnu podnebí. Systém kompenzace a snižování emisí CO2 pro mezinárodní letectví CORSIA by měl být podle plánu zahájen v roce 2021. Jak uvádí ICC, 80 zemí zastupujících více než 77 % mezinárodní letecké dopravy se v rámci systému dobrovolně zavázalo přejít k úspornějším letadlům, novým přímým letovým trasám, používání biopaliv a dalším opatřením udržitelnosti.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: