[Hot news] Majitel TikToku pracuje s čínskými médii na blockchainu

0
(0)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Technologická společnost ByteDance, která stojí za aplikací pro sdílení krátkých videí TikTok, zahájila společný vývoj blockchainu s čínským zpravodajským deníkem.

Společné podnikání bylo založeno ve východní Číně 10. prosince se základním kapitálem ve výši 10 milionů čínských jüanů s 49% podílem společnosti ByteDance.

Dle statistik má aplikace TikTok přes 500 milionů aktivních uživatelů měsíčně. V součašné době je také druhou nejstahovanější aplikací na App Store ve Spojených státech amerických. Pro tyto účely chtějí vytvořit umělou inteligenci, která předpovídá a dodává obsah pro uživatele.

Ačkoliv doposud není známo, jak by z technologie blockchainu mohl ByteDance a TikTok těžit, pravděpodobně se bude jednat o ověřování dat digitálních médií. Stejně jako tomu je u Axon Enterprise bojující pro Deepfake videím.

Čína jako blockchainový národ

Za posledních pár týdnů se Čína stala blockchainovou velmocí. Po nedávném projevu čínského prezidenta, kde vyzval stát k podpoře této technologie, se okamžitě začaly dít věci.

Začátkem tohoto měsíce centrální banka Číny údajně vydala 20 miliard jüanů, což odpovídá 2,8 miliardy amerických dolarů, na podporu speciálních finančních vazeb pro malé podniky a mikropodniky. V nejbližší době by Čína měla světu ukázat vlastní digitální měnu.

Závěr

Čína je velmi inovativní stát, který inspiruje ostatní země na světě, aby začínaly uvažovat o digitálních měnách a blockchainu. V nejbližší době bychom se však měli dozvědět, jak ByteDance dokáže implementovat UI a blockchain do aplikace.


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: