[HODL] Další krvavý? Dnes ne! O možnostech budoucího využití kryptoměn

0
(0)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Kryptomarket je specifický svým mládím, divokostí a bouřlivostí. Dochází zde k prudkým výkyvům kurzů jednotlivých coinů a tokenů, ale i celkové tržní kapitalizace. Navíc dosud nebyla dořešena otázka regulací. Potenciál kryptoměn je obrovský. Je to jako když začínal internet. Samozřejmě to bude ještě pár let trvat, než kryptoměny budou plnit svůj účel. Kurz Bitcoinu se nám aktuálně drží okolo 3500 dolarů. Dnes to však nebude o kurzu kryptoměn, ale o jejich budoucím využití.

Budoucnost kryptoměn

Jaké využití kryptoměn přetrvá a stane se obecnou záležitostí? Vaší výhodou může být, pakliže se vám podaří odhadnout odvětví, kam kryptoměny skutečně proniknou a zaujmou své právoplatné místo. Nejde jen o náhradu peněz jakožto prostředku směny či uchovatele hodnoty. Variant se nabízí celá řada.

Altcoiny

Kromě náhrady fiat peněz se s nimi pojí technologie a možná využití, která zasahují do značné části lidské činnosti. Mohou řešit třeba bezpečnost a nezfalšovatelnost, či transparentnost určitých dat. To se může hodit pro naše data na internetu, ve státní správě, při výběru daní, nebo i při volbách popř. jiném hlasování (jako třeba referendum).

Blockchain lze využít na sledování a zabezpečení dodavatelského logistického řetězce. Projekty pro soukromý sektor – např. VeChain – by tak měly umožnit sledovat trasu určitého výrobku od výrobní linky až po maloobchod. To zabrání tvorbě padělků a ochrání spotřebitele. Projekty jako IOTA se zase snaží vytvořit platformu pro internet věcí. Uzavírají spolupráce s automobilkami, kde je nyní značný tlak na modernizaci, a dalšími společnostmi a věnují se technologiím blízké budoucnosti.

Mohli bychom pokračovat. Máme tu projekty jako třeba Decentraland, které řeší virtuální realitu, decentralizované cloudové uložiště, tokeny burz, kryptoměny pro hry a sociální platformy či média, Monero a podbné privacy coiny (soukromí), fintech odvětví, tzv. chytrou ekonomiku, která např. v případě kryptoměny NEO sestává z digitálního majetku, digitální identity a smart kontraktů. Nejznámější a dosud největší platformou pro smart kontrakty však zatím zůstává Ethereum. Mluví se o také tokenizaci firem. Tokeny by tak v budoucnu mohly do značné míry nahradit tradiční cenné papíry.

Bitcoin

Nelze také opomenout krále kryptoměn – Bitcoin. Jedná se o nejstarší a nejdéle fungující kryptoměnu na světě. Toto prvenství už mu nikdo nevezme. Bitcoin dosud ovládá kryptomarket. Jeho kurz ovlivňuje kurzy ostatních kryptoměn. Je však oproti altcoinům méně volatilní, což také znamená, že je méně rizikový. Když jeho cena padá, altcoiny si to obvykle odskáčou mnohem hůř.

Bitcoin je kandidát č. 1 na alternativní, digitální světovou měnu, kterou je možné použít odkudkoli na světě. Která nebude podléhat inflaci, ba naopak, a navíc ji nelze nikým zfalšovat. Jeho vývoj je postupný a dosud poměrně dobře promyšlený. Nikam se zbytečně nežene, ale pěkně postupně se vyvíjí.

Z uvedených projektů je coby investiční nástroj dosud dle mého názoru nejlepší volbou pro instïtucionální a další velké investory. Ti ho do svých portfolií určitě neopomenou zařadit pro jeho výsadní postavení a realtivně nízkou rizikovost (oproti altcoinům).

Investoři klepou na dveře

Kryptoměnám však dosud chybí punc obecně uznávané třídy investičních aktiv. Řada lidí v nich vidí jen módní trend, který časem odezní. Jiní zas mluví o potenciálu technologie blockchain, jako by šla z kryptoměny nějak amputovat. Obecné povědomí je stále nedostatečné a na reálné využití se většinou ještě jen čeká. Nejeden investor tak zaujímá opatrné, byť zvědavé, stanovisko a vyčkává až co přinese zítřek.

Pro nás hodlery to může být koníček a zároveň také životní příležitost. Vždy však mějte na paměti, že je to běh na dlouhou trať. Výsledek je do jisté míry nejistý, avšak pokud jste jednou investovali, již prakticky není cesty zpět, jedině tak s velkou ztrátou a zahozením příležitosti. V zásadě je to skutečně buď a nebo. Ale tak už to v životě chodí. Ani v tradičním systému tomu nikdy nebylo jinak. Proto se raději více dívejme na potenciál kryptoměn a jejich budoucí využití.

Disclaimer: Uvedené kryptoměny slouží jen jako příklad a jejich podobnost s vaším portfoliem je čistě náhodná!

Závěr

Jak vidíte, je toho skutečně hodně, co kryptoměny mohou v budoucnosti řešit a čím mohou obohatit náš svět. Samozřejmě, také je toho mnoho k učení a sebevzdělávání, pakliže vás tato oblast zajímá. Je na úvaze každého z nás, jak si z takové nabídky sestaví své portfolio, jakou část kryptoměn si do něj zařadí, resp. zda vůbec. Základní přehled o možnostech využití kryptoměn určitě přijde vhod, proto se tomuto tématu budeme v týdeníku HODL věnovat častěji. Nejen pro hodlery je to momentálně určitě lepší, než neustále sledovat jen a pouze downtrend.

-Kytka

Mohlo by vás zajímat:

Ekonomická recese? Může být Bitcoin bezpečným přístavem v nadcházející bouři?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img