[HODL] Bitcoin musí najít nové dno – zachování decentralizace je však důležitější

0
(0)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Bitcoin ve středu prorazil pod support ∼6000 dolarů a můžete ho nyní nakoupit s cenou pod 130 000 Kč, resp. pod 5 000 eur. Dno se roztříštilo zřejmě pod vlivem negativních zpráv a sporů okolo forku BCH, které jsou natolik vážné, že mají vliv na celý kryptomarket.

Poslední dvě místa v kurzu Obchodování Kryptoměn 1.0 jsou ještě volná. Přidejte se k poslednímu kurzu tohoto roku s 15% slevou!

V minulém díle jsem vám připomněl možnost, že se podíváme pod 6 tisíc dolarů. Tehdy jsem ještě nemohl tušit, jak brzy dojde na má slova. V článku jsem upozorňoval také na někeré okolnosti ohledně forku BCH, ke kterému došlo ve čtvrtek. Fork ani sám o sobě nebyl nijak pozitivní zprávou pro BCH. Před jeho uskutečněním se však „bossové” BCH postarali svými stanovisky o to, aby bylo ještě mnohem hůř.

Mohlo by vás zajímat: Bitcoin Cash SV update navrhuje 128 MB bloky! + Bordel v Bcash komunitě

Co se vlastně děje

Aktuální události jsou natolik vážné, že otřásly celým kryptomarketem. Stalo se tak v době, kdy se Bitcoin již nějakou dobu coural na místě, jakoby čekal na nějaký podnět. A ten nakonec přišel ze strany, odkud to čekal asi jen málokdo.

Stejně jako má své války svět počítačů, ani svět kryptoměn nezůstává pozadu. O aktuálně nejpalčivější spor se postarali lidi okolo kryptoměny Bitcoin Cash. Především útoky a výhružky Craiga Wrighta (přezdívaného „falešný Satoshi”) a dalších „manažerů” BCH SV vyděsily investory natolik, že jsme se dostali na nové low tohoto roku, v okolí 5400 USD dle CMC a otevřela se tak cesta dolů.

Roger Ver natočil video, kde upozorňuje na fakt, že výhružky BCH ABC zničením (ze strany BCH SV) jsou nesmyslné. „Jedním z prvků, který definuje ducha Bitcoin Cashe je, že pokud menšina nesouhlasí s většinou, měli by mít možnost se svobodně oddělit forkem,” říká Roger Ver a dodává, že to, čím mají kryptoměny sloužit lidem, je umožnit jim svobodně obchodovat s čímkoli a odebrat tak moc vládě, policii či komukoli, kdo jim v tom chce bránit.

 V aktuálním Přehledu trhu si můžete prohlédnout komentovaný graf roztříštění dna z pohledu technické analýzy.

Decentralizace v ohrožení

To nejhorší na podobných událostech není propad ceny, který mohou způsobit, ale fakt, že se jedná o zásadní narušení decentralizace kryptoměny jako takové. Jednou z nejcennějších vlastností kryptoměn je právě decentralizace, tedy absence nějakého centra, které by danou kryptoměnu (potažmo jakýkoli objekt) mohlo ovlivňovat a řídit. Původní Satoshiho vize spočívá právě v tom, že toho má být dosaženo pomocí rozsáhlé sítě těžařů.

Jenže dnes tu máme giganty, kteří ovládají stále větší a větší kusy sítě, čímž původní myšlenku zašlapávají. Patří k nim právě i lidé, kteří se ještě zaslepeně ohánějí původní Satoshiho vizí, aniž by si uvědomili, že svými intervencemi a ovládáním těžařské sítě dělají opak. Přesně kvůli tomu jsem minule vyzdvihoval proof-of-stake a další alternativní algoritmy.

Když nějaký bankéř, akciový investor, či třeba politik, záměrně očerní Bitcoin, aby si mohl levněji nakoupit, rozhodně to pro kryptosvět není dobré. Mnohem horší však je, když se zdrojem srovnatelného ohrožení stane někdo z nitra světa kryptoměn. Bitcoin Cash a jeho fork na sebe úspěšně strhl veškerou pozornost, ale za jakou cenu?

Závěr

Nedá se nic dělat, ať už je pro vás propad ceny pod support 5800 – 6200 dolarů, který statečně odolával prakticky od začátku letošního downtrendu, potenciální příležitostí k nákupu někde hlouběji, nebo se ho děsíte. Tento level se roztříštil a Bitcoin si nyní hledá nové dno. Nezbývá než dále trpělivě čekat a hlavně nepanikařit. Však on ten downtrend určitě nepotrvá věčně. Pro budoucnost kryptoměn je navíc mnohem důležitější zachování decentralizace než aktuální kurz.

-Kytka

Zdroje:
https://coinmarketcap.com
https://www.youtube.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Jarek

No to víte že jo. Třeba Warren Buffett, který od začátku říká že Kryptoměny nejsou invetice ale naprostý nesmysl je bude kupovat:D Tak to mám pro vás novinku. Warren Buffett se nestal miliardářem proto, že by hazardoval s penězi a vsázel na něco co neexistuje s vidinou že najde ještě většího troubu komu to nic zase prodá.

Rob

Tak běžte na GIThub a přesvědčte se, že tyto projekty existují. Mají spoustu řádků kódu a jedná se o velmi sofistikovaný druh software, na kterém pracují mozky geniálních programátorů. A víte, proč zrovna tito výjimečně inteligentní lidé se s touto problematikou perou? Zkuste nad tím přemýšlet. A přemýšlejte také o skutečné hodnotě těch papírků, které máte v peněžence.

Rob

A ještě něco… Buffet začal s investicemi v býčím trhu. V takové situaci se obchoduje poměrně snadno. Dokonce i mně samotnému se před pár lety podařilo investicemi vyrobit z deseti tisíc sto tisíc zhruba za dva měsíce. Samozřejmě to nemělo absolutně nic společného s uměním obchodníka. Měl jsem tenkrát prostě jenom štěstí…

Omaha

No možná právě teď Warren nakupuje, on totiž ví …
Malý úryvek z článku o Warrenovi na Wikipedii, speciálně poslední dvě věty se dnes hodí:
“S obchodem začal na konci 30. let 20. století, když se americká ekonomika začala dostávat z Velké hospodářské krize. Jako syn burzovního makléře a později dokonce amerického kongresmana, měl již od útlého dětství obchodní nadání. Ve věku šesti let začal prodávat plechovky s Coca Colou. Ve městě nakoupil balení šesti plechovek za 25 centů a pak je rozvážel po okolí a prodával každou plechovku za 5 centů za kus, zisk tedy téměř 20 %. Tento obchodní model pak aplikoval ve velkém světě financí, když mu bylo 11 let a koupil si své první tři akcie. Tenkrát šlo o společnost Cities Services, jejíž akcie se obchodovaly za 38 dolarů. Akcie nejdříve klesly, ale poté je prodal, když vystoupaly na 40 dolarů. Dostal tak svou první tvrdou lekci, protože akcie hned poté raketově vylétly na 200 dolarů. Zjistil, že hodnota akcie nemusí reflektovat pravou cenu společnosti.”

spot_img