[PŘEHLED TRHU] Noc po propadu – Bitcoin dosáhl nového LOW, nyní je čas na retracement!

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Ripple vytváří blockchain pro centrální banky • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Bitcoin opět silně koreluje s tradičními trhy • Známé dílo od Banksyho spáleno a ztokenizováno • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Navzdory tomu, že se Bitcoin...
Profilový obrázek
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Po každém prudkém stoupání nakonec následuje pád. A platí to i naopak. Trh s kryptoměnami včera zažil jeden z největších propadů roku. Bitcoin se dostal na nové letošní minimum. Na burze Coinbase Pro se na chvíli dotkl ceny 5280 $. Momentálně se na většině burz pohybujeme v okolí 5500 $.

Ještě včera se přitom Bitcoin obchodoval za 6400 $. Tak velký dump se vidí jen málokdy. Je tedy více než pravděpodobné, že v nejbližších dnech nastane retracement – Bitcoin získá alespoň část hodnoty zpět.

Před tím, než budeme pokračovat, bych rád připomněl, že tento článek opravdu nelze brát jako investiční poradenství. Pokud podle něj budete obchodovat a proděláte, je to jen vaše chyba. Obchodujte s rozumem podle vlastní strategie, řiďte riziko vašich obchodů a poraďte se s profesionály. Pokud máte zájem o profesionální Technické analýzy, doporučuji navštívit web Trading11.com. Analýzy Bitcoinu (publikováno těsně po Dump) tam najdete hned dvě (analýza1, analýza2). Přehled altcoinů BNB, ADA, NEO, LTC a TRX najdete v tomto odkazu.

Co nám prozradí Fibonacciho indikátor?

Jedna z nejstarších obchodních strategií – Dowova Teorie – říká, že po každém pádu, akcie nakonec začne stoupat (a platí to i naopak). Zcela v jednoduchosti, pokud akcie během pádu ztratí 1000 $ své hodnoty, následně získá alespoň 500 $ zpátky. Tento pohyb je také známý jako 50% retracement.

Pokud za vrchol vezmeme poslední lokální high (dosažený 6. listopadu – 6550 $) a za dno budeme považovat současné low na 5280 $, můžeme přes tyto dvě hodnoty natáhnout Fibonacciho indikátor (kt. má kromě Fibo i 50% úroveň).

1h BTC/USD - Coinbase Pro
1h BTC/USD – Coinbase Pro

Chcete se naučit obchodovat s Fibonacciho retracementem? V tomto článku najdete jednoduchý návod i s příklady.

Můžeme si všimnout, že Bitcoin po dosažení dna začal relativně rychle stoupat a zareagoval hned na první Fibo úroveň ~ 5580 $ – 23,6% retracement.

Nyní může nastat druhá fáze dumpu, během níž by Bitcoin mohl klesnout až pod 5000 $. Na tuto možnost nesmíme zapomínat! Každopádně, je také možné, že před dalším výraznějším pohybem budeme nějaký čas konsolidovat. Během této konsolidace bychom mohli dosáhnout 38% Fibo úrovně – 5750 $ a snad i 50% retracementu 5920 $.

Pro další pohyb směrem nahoru by Bitcoin musel prorazit psychologickou hranici 6000 $, což se momentálně nejeví jako velmi pravděpodobné. Z dlouhodobého hlediska klesáme, a to se za celý rok nezměnilo. Je však super, že období nízké volatility se konečně chýlí ke konci!

P.S. při obchodování nikdy nepoužívejte pouze jeden indikátor. Analýza (výše) vychází z analýz obchodníků z Trading11 a nejsou v ní zakresleny všechny technické úrovně, Trendline a indikátory, které byly reálně použity.

Co číst dál?

Za pár hodin nastane Bitcoin Cash hard-fork! Nenechte si to ujít a přečtěte si podrobný rozbor okolností, které k němu vedly.

Rozdělení Bitcoin Cash blockchainu už zítra! Vše o zítřejším hard-forku

Přeloženo ze slovenského originálu, jehož autorem je Samuel. 

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

4 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře