Čínský Baidu uvádí na trh novou blockchainovou službu Xuperchain

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Americký dolar jsou směšné peníze – tvrdí Winklevossovi • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Winklevossovi předpovídají zajímavý týden pro BTC • Goldman Sachs zvažuje vývoj vlastního stablecoinu • a další novinky

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledního dne v kryptosvětě. TRHY Bitcoin v posledních 24 hodinách...
Profilový obrázek
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi přišly zajímavé, proto jsem se o nich chtěla dozvědět více a před skoro dvěma lety jsem se zapojila do týmu kryptomagazínu.

Baidu, vyhledávač často nazývaný „Google Číny“, spustil veřejnou beta verzi své blockchainové služby pro podniky, zvanou Xuperchain.

Tato služba má umožnit malým a středním podnikům a vývojářům levně spouštět tzv. decentralizované aplikace neboli dapps. Xuperchain patří mezi jeden ze stovek projektů pro rozvoj blockchainu v Číně, který podpořil Prezident Xi Jinping tím, že nedávno vyzval národ k rozvoji blockchainových technologií.

Využití dapps

Blockchain umožňuje kolegům a konkurentům, kteří si navzájem nevěří, bezpečně sdílet cenné údaje. Decentralizované aplikace jsou vytvářeny pomocí počítačových programů založených na blockchainu, které se nazývají inteligentní smlouvy. Členové blockchainové sítě je mohou použít k automatizaci určitých druhů transakcí. Například automatický přenos cenných dat od jednoho uživatele k druhému by mohl být podmíněn jiným vstupem, a to ověřenou platbou.

Xuperchain bude uživatelsky přívětivý

Baidu poprvé zveřejnil své plány pro Xuperchain v září 2018. Dokument white paper nabízel inovativní design a velmi rychlou rychlost zpracování transakcí ve srovnání s decentralizovanými blockchainy, jako má Bitcoin. Baidu se snažil technologii open source oživit již loni v květnu, ale vývojáři naráželi na řadu technických výzev. Používání nové služby bude zřejmě snazší a levnější, protože společnosti nebudou pro implementaci potřebovat tolik technických znalostí.

Schváleno vládou

Zpráva uvádí, že Xuperchain bude v souladu s čínskými standardy blockchainu. Začátkem loňského roku odhalila čínská agentura pro cenzuru internetu předpisy, které vyžadují, aby „subjekty nebo uzly,“ které poskytují „informační služby blockchain“, shromažďovaly skutečná jména a národní identifikační nebo telefonní čísla uživatelů. Od října se zaregistrovalo více než 500 projektů. Blockchainoví puristé by tvrdili, že tento druh centralizované kontroly překonává účel technologie: přesun síly k uživatelům a pryč od vlád a bank.

Závěr

V říjnu loňského roku vyzval prezident veřejnost, aby se země stala světovým lídrem ve vývoji technologií blockchainu. Mezi hlavní giganty, kteří tuto výzvu přijali, patří velké technologické společnosti Tencent, Alibaba a firma elektronického obchodování JD. Budeme tedy i nadále sledovat, jestli se Číně tento cíl podaří splnit.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře