Čínský Baidu uvádí na trh novou blockchainovou službu Xuperchain

0
(0)

Zprávy a souhrny

Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Baidu, vyhledávač často nazývaný „Google Číny“, spustil veřejnou beta verzi své blockchainové služby pro podniky, zvanou Xuperchain.

Tato služba má umožnit malým a středním podnikům a vývojářům levně spouštět tzv. decentralizované aplikace neboli dapps. Xuperchain patří mezi jeden ze stovek projektů pro rozvoj blockchainu v Číně, který podpořil Prezident Xi Jinping tím, že nedávno vyzval národ k rozvoji blockchainových technologií.

Využití dapps

Blockchain umožňuje kolegům a konkurentům, kteří si navzájem nevěří, bezpečně sdílet cenné údaje. Decentralizované aplikace jsou vytvářeny pomocí počítačových programů založených na blockchainu, které se nazývají inteligentní smlouvy. Členové blockchainové sítě je mohou použít k automatizaci určitých druhů transakcí. Například automatický přenos cenných dat od jednoho uživatele k druhému by mohl být podmíněn jiným vstupem, a to ověřenou platbou.

Xuperchain bude uživatelsky přívětivý

Baidu poprvé zveřejnil své plány pro Xuperchain v září 2018. Dokument white paper nabízel inovativní design a velmi rychlou rychlost zpracování transakcí ve srovnání s decentralizovanými blockchainy, jako má Bitcoin. Baidu se snažil technologii open source oživit již loni v květnu, ale vývojáři naráželi na řadu technických výzev. Používání nové služby bude zřejmě snazší a levnější, protože společnosti nebudou pro implementaci potřebovat tolik technických znalostí.

Schváleno vládou

Zpráva uvádí, že Xuperchain bude v souladu s čínskými standardy blockchainu. Začátkem loňského roku odhalila čínská agentura pro cenzuru internetu předpisy, které vyžadují, aby „subjekty nebo uzly,“ které poskytují „informační služby blockchain“, shromažďovaly skutečná jména a národní identifikační nebo telefonní čísla uživatelů. Od října se zaregistrovalo více než 500 projektů. Blockchainoví puristé by tvrdili, že tento druh centralizované kontroly překonává účel technologie: přesun síly k uživatelům a pryč od vlád a bank.

Závěr

V říjnu loňského roku vyzval prezident veřejnost, aby se země stala světovým lídrem ve vývoji technologií blockchainu. Mezi hlavní giganty, kteří tuto výzvu přijali, patří velké technologické společnosti Tencent, Alibaba a firma elektronického obchodování JD. Budeme tedy i nadále sledovat, jestli se Číně tento cíl podaří splnit.


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: