Britské muzeum se chystá vstoupit do NFT s japonským umělcem Kacušikou Hokusaiem

3
(2)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Britské muzeum ve spolupráci se společností LaCollection uvádí na trh digitální pohlednice s reprodukovanými obrazy slavného japonského umělce Kacušiky Hokusaie, ve snaze přenést umělcovo dílo do digitální sféry.

Japonský umělec Kacušika Hokusai přechází do digitální podoby

Britské muzeum vstupuje do světa nezaměnitelných tokenů, když se snaží prostřednictvím partnerství s francouzským startupem LaCollection vytvořit z děl slavného japonského umělce Kacušiky Hokusaie digitální pohlednice určené k prodeji na trhu s nezaměnitelnými tokeny. Na prodej budou dvě stovky NFT s umělcovými díly.

Zahájení Hokusaiovy výstavy v Britském muzeu s názvem The Great Big Picture Book Of Everything přispěje k polovině prodejných NFT, zatímco zbytek bude pocházet z vlastní sbírky muzea a 103 dosud neviděných kreseb objevených v knize. Mezi slavnými díly, která se budou prodávat jako NFT, jsou i digitální snímky známých děl, jako například Pod vlnami u Kanagawy, Jasný den s jižním vánkem nebo Ejiri v provincii Suruga.

Jak se budou Hokusaiovy NFT prodávat?

NFT budou rozděleny do kategorií “unikátní”, “velmi vzácné”, “limitované” a “běžné”. Podle generálního ředitele společnosti LaCollection Jeana-Sébastiena Beaucampa se budou díla zařazená do kategorie běžných prodávat za 500 dolarů. Všechny NFT budou prodávány na internetových stránkách LaCollection, některé za pevnou cenu, některé prostřednictvím aukce.

Akceptovanými formami platby jsou kryptoměny a fiat měna. Existuje také možnost dalšího prodeje NFT na sekundárním trhu, například na openseas.io, za což Britské muzeum získá 10 % a LaCollection 3 %.

LaCollection: Skloubení umění a technologie

Podle generálního ředitele společnosti LaCollection se jeho firma zrodila ze dvou vášní, umění a technologie. Doufá, že partnerství NFT s Britským muzeem povede k tomu, že Britské muzeum představí novým divákům, kteří ho nikdy nenavštívili, aby se mohli seznámit s jeho významnou sbírkou umění.

Doufá také, že tato snaha povede k demokratizaci umění a jeho většímu zpřístupnění mladšímu mezinárodnímu publiku. Licenční manažer Britského muzea Craig Bendle souhlasí s Beaucampovými pocity a říká, že je důležité, aby se muzeum přizpůsobilo novým trhům a našlo nové způsoby, jak oslovit lidi, které tradiční kanály znemožňují.

Závěr

Umělec Kacušika Hokusai je velmi známý a je zajímavé vidět, že se jeho díla přetvoří do digitální podoby.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img