Počet britských studentů investujících do kryptoměn roste

0
(0)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Britský web pro finanční poradenství Save the Student provedl průzkum, který odhalil rostoucí tendenci britských studentů investovat do kryptoměn.

Trojnásobek

Podle průzkumu se počet studentů, kteří vydělávají peníze na virtuálních měnách, za poslední rok ztrojnásobil a vzrostl z 2 % na 6 %.

V období od května do srpna 2021 bylo v rámci průzkumu “The National Student Money Survey 2021” dotázáno 2 038 vysokoškolských studentů, z něhož vyplynulo, že velká většina z nich trpí nákladnými životními náklady ve výši téměř 810 liber měsíčně, což je nutí hledat jiné zdroje příjmů.

Noví investoři se zapojují do kryptoměn

Podle výsledků průzkumu se proto v letošním roce do obchodování s kryptoměnami zapojil stále větší počet nových investorů, neboť Bitcoin a Ethereum zaznamenaly na trhu “boom”.

Přestože některé výsledky upozornily na rizika spojená s investicemi do kryptoměn, Save the Student uvedl, že někteří lidé “propadli humbuku a investují do kryptoměn, aniž by plně porozuměli rizikům a účinným strategiím spojeným s těmito obchody”.

Pokud jde o investice do kryptoměn, výzkum naznačil, že “mladí lidé potřebují získat jasné a vyvážené informace o kryptoměnách, aby se ujistili, že dělají opatrná finanční rozhodnutí”.

Skutečnost, že studenti hledají další zdroje peněz, potvrzuje i průzkum, který ukázal, že typický britský student si podle průzkumu vydělá 404 liber měsíčně z brigády. Podle organizace Save the Student pouze 74 procent studentů uvedlo, že má práci na částečný úvazek, a očekává se, že toto číslo do roku 2021 klesne na 66 procent.

Přijetí kryptoměn je na vzestupu

Podle nedávné studie téměř 31 % Australanů z generace Z (ve věku 24 let a mladší) vlastní kryptoměny a toto číslo se od ledna více než zdvojnásobilo.

Zajímavé je, že s novými absolventy, kteří opouštějí univerzity, se vývoj softwaru stal nejvyhledávanější pracovní pozicí náborářů v odvětví kryptoměn a blockchainových technologií. Podle statistik se podíl pracovních pozic v oblasti kryptoměn a blockchainu od 5. září 2020 do 16. července 2021 zvýšil o 118 %.

Stojí za zmínku, že zájem o kryptoměny přetrvává . Jen za poslední týden bylo do kryptoměn investováno více než 110 miliard dolarů. Ve skutečnosti od začátku bubliny na trhu v srpnu zaznamenal Bitcoin a dalších 10 nejhodnotnějších kryptoměn zisky, když vlajková měna opět dosáhla 50 000 USD.

Závěr

Upřímně, je logické, že studenti budou hledat i jiný zdroj příjmů, protože životní náklady stále rostou, sáhnou tedy po tom, co mají po ruce a mohou “vydělávat” hned. Přidejte se také na náš discord server.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img