Binance opět zastavuje výběr liber pro Brity

0
(0)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Zákazníci společnosti Binance ve Spojeném království jsou opět bez možnosti výběru fiat měny na Binance. Podle Financial News v úterý největší kryptoburza zaslala dotčeným zákazníkům e-maily, v nichž je o problému informovala.

Není to poprvé

Burza však údajně neuvedla žádné podrobnosti o důvodu nejnovějšího pozastavení výběru liber, ale ujistila zákazníky, že na vyřešení situace pracuje.

Již v červnu společnost Binance dočasně pozastavila výplaty hotovosti prostřednictvím služby Faster Payouts kvůli varování britského úřadu Financial Conduct Authority ohledně burzy, která v zemi působí bez licence.

Jak již dříve bylo řečeno, společnost Binance na začátku července službu obnovila, ale úterní oznámení opět staví britské zákazníky burzy do nejistoty. Společnost Binance situaci nekomentovala.

Bez partnerství

Binance přišla o důležitá partnerství s firmami zabývajícími se platebními technologiemi ve Velké Británii, jako je například Clear Junction. Začátkem července také společnost Barclays oznámila své rozhodnutí ukončit podporu plateb kartou na kryptoburze.

Britská pobočka společnosti Santander rovněž následovala příkladu Barclays a zablokovala platby zákazníků na platformu krypto burzy.

V reakci na rozhodnutí Barclays mluvčí společnosti Binance již dříve upřesnil, že FCA se omezil na společnost Binance Markets Limited, a nikoli na její globální kryptoměnové operace.

Společnost Binance se však v poslední době zřejmě ocitla pod drobnohledem, neboť po tomto burzovním gigantu jdou regulační úřady v různých jurisdikcích. Kromě Velké Británie se na společnost zaměřily také finanční regulační orgány v Japonsku, Polsku a kanadské provincii Ontario.

Generální ředitel společnosti Binance Changpeng Zhao v souvislosti se sílící regulační bouří, které společnost čelí, již dříve poznamenal, že “dodržování předpisů je cesta”.

Na rozdíl od potíží společnosti Binance americké kryptoburzy, jako je Gemini, uvedly, že hrají “dlouhou hru” tím, že dodržují požadavky nařízené regulačními orgány.

Závěr

Vypadá to, že Binance bude muset změnit přístup a některé další věci, aby mohla ve své činnosti pokračovat. Ovšem se vše setkává s nesouhlasem uživatelů, kteří mají za to, že jim vyšší místa nařizují, co mohou se svými penězi dělat. Jak se na tuto situaci tváříte vy?

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: