Odpolední zprávy] • Společnost Kraken zpřísňuje pravidla KYC pro zákazníky z USA • a další články

0
(0)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Poté, co se BTC před několika dny nepodařilo prorazit nad 37 000 USD, začal padat. Během několika hodin ztratil přes 6 000 USD a dosáhl dna na 31 000 USD. V tu chvíli však býci posílili a získali zpět několik tisíc dolarů. V posledních 24 hodinách se situace dále zlepšila, neboť Bitcoin vzrostl o dalších 8 % na necelých 37 000 USD. Jen před několika hodinami dosáhl BTC nového pětidenního maxima 37 600 dolarů, ale pak mírně ustoupil, aby znovu nabral síly na další útok. Aktuálně se cena BTC pohybuje kolem 38 200 USD. Ethereum dosáhlo dna na úrovni 2300 USD, ale od té doby vyskočilo o více než 200 USD. [1]

Technická analýza: BTC/USD – shorty masivně stoupají, jak to interpretovat?

Kryptoměny

Američtí fanoušci kryptoměn chtějí své coiny utrácet jako hotovost, ukazuje studie

Podle nedávného průzkumu by 93 % současných nebo bývalých držitelů kryptoměn v USA z řad mileniálů uvažovalo o tom, že by své coiny používali při každodenních nákupech, což naznačuje velký zájem o kryptoměny nad rámec jejich funkce uchovávání hodnoty. Průzkum mezi 8 008 dospělými Američany provedl finanční zpravodajský portál PYMNTS.com a společnost Bitpay, která poskytuje platební služby v BTC.

Zpráva také zjistila, že 16 % respondentů buď v současnosti vlastní, nebo v minulosti vlastnilo kryptoměny. Z těch, kteří nevlastnili, 92 % uvedlo, že hlavním brzdícím faktorem byl nedostatek znalostí. Průzkum zjistil, že 51 % vlastníků kryptoměn častěji nakupuje u obchodníků, kteří přijímají kryptoměny jako platidlo. [2a]

Banky, burzy, firmy

Největší čínské kryptoburzy byly zablokovány při vyhledávání na internetu a na sociálních sítích

Huobi, OKEx a Binance, jedny z největších světových kryptoburz, které vznikly v Číně a které se zaměřují na čínské investory a obchodníky, byly zablokovány nejpopulárnějšími internetovými vyhledávači a platformami sociálních médií v zemi.

Baidu a jeho obdoba Sogo, spolu s platformou Weibo podobnou Twitteru a Zhihu podobnou Quoru, začaly včera večer blokovat klíčová slova „Huobi“, „OKEx“ a „Binance“ jako vyhledávací výrazy v čínštině i v angličtině.

Zdá se, že čínští uživatelé mají z nejnovějšího cvičení v cenzuře tří kryptoburz smíšené pocity. Na jedné straně někteří říkají, že to představuje významné zopakování vládního zákazu obchodování s kryptoměnami v Číně. Na druhou stranu tu pak jsou hlasy, že cenzura výsledků vyhledávání je mírnějším přístupem než přímé zablokování webových stránek kryptografických burz. [3a]

Největší světový výrobce masa JBS zaplatil výkupné 11 milionů USD v BTC

JBS USA Holdings je americká potravinářská společnost působící pod hlavičkou brazilské společnosti JBS S.A. S ročním obratem přes 50 miliard dolarů je největším zpracovatelem čerstvého hovězího a vepřového masa na světě.

Americká pobočka se před několika týdny stala obětí útoku ransomwaru, který FBI spojila s nechvalně známou hackerskou skupinou REvil. Jak už to při podobných hackerských útocích bývá, pachatelé zablokovali citlivé informace patřící společnosti JBS, které ochromily její výrobu, a požadovali zaplacení výkupného v podobě BTC.

Zajímavé je, že společnost JBS USA se rozhodla požadavek skutečně zaplatit. Podle zpravodajství deníku Wall Street Journal převedl tento subjekt kyberzločincům 11 milionů USD v BTC. [3b]

CBDC, Regulace

Společnost Kraken zpřísňuje pravidla KYC pro zákazníky z USA

Společnost Kraken oznámila, že zastaví služby maržového obchodování pro uživatele, kteří nesplňují vyšší úroveň ověření totožnosti.

Kryptoburza Kraken zastaví služby maržového obchodování pro americké obchodníky, kteří neprovedou ověření totožnosti v plném rozsahu. Burza zveřejnila příspěvek na blogu, ve kterém uvádí, že od 23. června nebudou moci maržové obchodování využívat uživatelé, kteří provedli ověření pouze do úrovně Starter. Ti, kteří se nacházejí na střední nebo vyšší úrovni, stejně jako mezinárodní uživatelé, budou moci službu i nadále využívat.

Změna přichází v době, kdy regulační orgány v Severní Americe, včetně Kanady, zpřísňují postup vůči burzám kvůli nedodržování standardů. BitMEX v jednom z nejznámějších případů čelí rozsáhlé žalobě ze strany americké Komise pro obchodování s komoditními futures (CFTC) a ministerstva spravedlnosti (DOJ) kvůli řadě obvinění. [4a]

Čínská policie zatkla přes 1000 kryptoobchodníků kvůli obvinění z podvodů a praní špinavých peněz

Ministerstvo veřejné bezpečnosti ve středu (9. června 2021) oznámilo, že úřady odhalily skupinu lidí, která pravděpodobně řídila nelegální zločinecký gang. Podle oznámení používali kryptografické prostředky k praní špinavých peněz, aby se vyhnuli agentům orgánů činných v trestním řízení.

Mezitím se úřadům podařilo zastavit tok finančních prostředků a dopadnout podezřelé díky operaci zmrazení karet. Od ledna 2020 provádí čínská vláda drastická opatření v boji proti praní špinavých peněz a nelegálním aktivitám v zemi, která se zaměřují na kryptoměnový a telekomunikační průmysl.

Opatření vlády následně vedla k vlně zmrazování, kdy banky údajně zmrazují karty spojené s krypto transakcemi. To postihlo více než 70 % čínských těžařů BTC. [4b]

SEC podává návrh proti nedávné odpovědi společnosti Ripple

V dopise předloženém americké okresní soudkyni Analise Torresové SEC uvádí, že argumenty, které společnost Ripple Labs uvedla ve své nedávné dodatečné odpovědi, jsou založeny na nesprávné charakteristice obhajoby „spravedlivým oznámením“.

Společnost Ripple trvá na tom, že SEC společnost neupozornila na to, že XRP může být neregistrovaným cenným papírem, protože v žádném z předchozích případů SEC, které mají co do činění s digitálními aktivy, nebyly zmíněny přesně stejné, identické skutečnosti jako v současném případě společnosti Ripple.

Právníci krypto gigantu proto trvají na tom, že společnost Ripple nebyla regulátorem spravedlivě upozorněna na právní status XRP. Komise pro cenné papíry a burzy však uvádí, že spravedlivé oznámení nemusí nutně vyžadovat tuto přesnou věcnou shodu, a společnost Ripple neodkazuje na žádný případ, který by mohl naznačovat opak. [4c]

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

2 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: