[Odpolední zprávy] • Binance obnovuje výběry fiatu přes Faster Payments ve Velké Británii • a další články

0
(0)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Posledních několik dní se Bitcoinu dařilo, když od víkendové krvavé lázně získal zpět více než 6 000 USD. Dokonce se vydal směrem k 12dennímu maximu přes 36 500 USD. Navzdory pozitivním zprávám přicházejícím od gigantů, jako je investiční fond George Sorose, však BTC začal v posledních 24 hodinách padat. Nejprve se propadl na úroveň kolem 34 000 USD, ale býci ještě nepustili kontrolu a znovu vytlačili cenu nad 35 000 USD.

Poté se pak BTC propadl na úroveň těsně nad 33 000 USD. Bitcoin tak pokračuje ve své nepříznivé trajektorii.

Některé altcoiny se v posledních dnech rovněž těšily z několikatýdenních maxim. Platným příkladem bylo Ethereum, které během několika dní přidalo více než 30 % hodnoty a dostalo se vysoko nad 2 200 USD. Od té doby však ETH ztratilo více než 100 USD a v současnosti je blízko prolomení hranice 2 100 USD. [1]

Technická analýza: BTC/USD – Evening Star Doji potvrzeno?

Kryptoměny

Generální ředitel Twitteru Jack Dorsey stále říká „ne“ Ethereu

Generální ředitel Twitteru Jack Dorsey opět odmítl myšlenku, že by nakoupil Ethereum (ETH), přestože platforma sociálních médií vyvíjí aktivity s non-fungible tokeny (NFT) založenými na  Ethereu.

Ve středu platforma oznámila rozdávání prostřednictvím Rarible, hlavní platformy NFT využívající blockchainovou síť Ethereum pro ražbu digitálních sběratelských tokenů.

Ale přestože Twitter vydává 140 NFT na platformě Ethereum, Dorsey zřejmě zůstává věrný výhradně Bitcoinu. V návaznosti na zprávu o NFT uživatel Twitteru Packanimal navrhl, že je „jen otázkou času, kdy“ Dorsey investuje do Etheru, na což generální ředitel jednoduše odpověděl „Ne“.

[2a]

Kazachstán zavede v roce 2022 nové poplatky za energii pro těžaře kryptoměn

Kazachstán se stává stále populárnějším místem pro těžbu kryptoměn, a proto tamní prezident podepsal nový zákon, který zavádí dodatečný poplatek pro těžaře kryptoměn.

Prezident Kazašské republiky Kassym-Jomart Tokajev nedávno podepsal nový zákon, který zavádí dodatečný daňový poplatek za energii využívanou těžaři kryptoměn působícími v zemi. Nové poplatky začnou platit od ledna 2022.

Podle místní tiskové agentury Kursiv nový zákon zavádí dodatečný poplatek ve výši 1 kazašského tenge (0,00233 USD) za kilowatthodinu spotřebovanou těžaři kryptoměn.

Dodatečný daňový odvod je součástí série legislativních změn národního daňového zákoníku týkajících se těžařů kryptoměn. Kazašský parlament návrh zákona schválil v polovině června. [2b]

Banky, burzy, firmy

Binance obnovuje výběry fiatu přes Faster Payments ve Velké Británii

Dne 28. června Binance nahrála oznámení, které odhalilo, že výběry prostřednictvím Faster Payments, populární mezibankovní platební platformy se sídlem ve Velké Británii, byly pozastaveny z důvodu údržby.

Tato zpráva přišla ve stejném týdnu, kdy britský finanční regulátor Financial Conduct Authority (FCA) nařídil společnostem Binance Markets Limited a Binance Group, aby v zemi ukončily veškeré regulované činnosti týkající se derivátů a cenných papírů. To vedlo mnohé k závěru, že náhlé a zdánlivě neprůhledné pozastavení rychlejších plateb by mohlo signalizovat další problémy, které burzu čekají.

Podle zprávy agentury Reuters z 30. června, která se odvolává na mluvčího společnosti Binance, byly 29. června vedle nákupů bankovní kartou pro britské uživatele obnoveny i výběry prostřednictvím služby Faster Payments. [3a]

Investiční aplikace s více než 600 000 uživateli chce nabízet krypto služby

V nedávném rozhovoru pro Yahoo Finance generální ředitelka společnosti Betterment, Sarah Levy, prohlásila, že společnost uvažuje o tom, jak svým klientům dlouhodobě poskytovat krypto služby. Podle ní by investoři nejvíce získali, kdyby přijali populární strategii HODLi.

Levy souhlasila s kritiky kryptoměn, že trh je „volatilní“. Na druhou stranu tvrdila, že společnost Betterment by mohla snížit rizika spojená s obchodováním s digitálními aktivy tím, že bude své uživatele vzdělávat.

Podle Levy jsou kryptoměny „proticyklické“, což znamená, že se jim daří dobře, i když ekonomika prochází těžkými časy. [3b]

CBDC, Regulace

Indické kryptoburzy si stále snaží zajistit bankovní partnery

Podle čtvrteční zprávy agentury Reuters je pro indické kryptoburzy stále obtížné otevřít si účty u finančních institucí. Ačkoli v Indii neexistuje žádný zákaz obchodování s kryptoměnami, banky údajně jednají na radu Indické centrální banky (RBI) a vyhýbají se kryptoburzám.

Již v květnu RBI objasnila svůj postoj k této záležitosti a uvedla, že bankám není zakázáno obsluhovat kryptoburzy. Indický Nejvyšší soud totiž zrušil předchozí pravidlo RBI, které bankám bránilo nabízet kryptoobchodním platformám služby spojené s vedením účtu.

Nedostatečný přístup k bankovním službám způsobuje zásadní narušení, například omezení rozsahu okamžitého vypořádání výběrů. [4a]

Americký diplomatka salvadorskému prezidentovi: „Bitcoin musí být dobře regulován“

Náměstkyně ministra zahraničí USA pro politické záležitosti Victoria Nuland jednala během své návštěvy Salvadoru dne 30. června s prezidentem Salvadoru Nayibem Bukelem o zákonu o BTC. Zdůraznila, že bitcoin musí být v zemi „dobře regulován“:

„Takže jsem prezidentovi navrhla, že ať už se Salvador rozhodne udělat cokoli, ať zajistí, aby to bylo dobře regulované, aby to bylo transparentní a aby to bylo zodpovědné a aby se chránili před zlovolnými aktéry.“

Zmínila také, že se USA v souvislosti s nedávnými útoky ransomwaru na kryptoměny „přísně dívají“. [4b]

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

2 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: