01.07.21 Technická analýza BTC/USD – Evening Star Doji potvrzeno?

0
(0)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který se již tři roky věnuje technické analýze kapitálových trhů. Přes tři roky publikuji na několika portálech, a to nejenom technickou analýzu, ale i populárně-naučné články a jednoduché makroekonomické analýzy. Studiu ekonomie se nadále věnuji ve volném čase a našel jsem zálibu ve slavných dílech Adama Smitha, Davida Ricarda a Johna Keynese. Momentálně se však maximálně věnuji měnové politice. Mimo ekonomie je mým koníčkem též politická filozofie a historie.

Jak jsme si ve včerejší analýze na Bitcoin (BTC) předeslali, pro trh bylo nesmírně důležité, aby došlo k dennímu close nad Point of Control. Denní zavírací cena totiž znamenala měsíční zavírací cenu. Kurz ovšem Point of Control nedokázal prorazit, což implikuje potvrzení trojsvíčkové medvědí formace Evening Star Doji.

V těchto chvílích je tedy nutné zachovat trpělivost, protože Bitcoin může mít během července velkou odezvu. Nemáme samozřejmě žádnou jistotu, že se signál z měsíčního grafu uplatní. Ale ignorovat ho nemůžeme, protože se jedná o nesmírně důležitý signál. Vždyť je to měsíční graf, ten má váhu.

Aktuální situace na 1M TF BTC/USD

BTC

Aby na měsíčním grafu nedošlo k potvrzení Evening Star Doji, bylo nutné cenu zavřít nad 37 341 USD, tedy nad Point of Control, které sledujeme na denním grafu. Cena nakonec zavřela na 35 000 USD, čímž se trojsvíčková formace potvrdila jako validní. Jinak samotná červnová svíce má obdobnou podobu jako ty, které jsme si mnohokrát rozebírali na 1W, 1D a 4H.

Pokud bychom v grafu neměli řečenou trojsvíčkovou formaci, přikláněl bych se k tomu, že těch 30 000 USD je střednědobé dno. Pak bychom mohli počítat i s tím, že cena vzroste nad klíčovou rezistenci na 42 000 USD. Nicméně za těchto okolností se tomu nepřikláním a hlavně považuji Bitcoin za velmi riskantní. Respektive celý červenec hrozí, že trh signál vyslyší.

Tím nechci nijak strašit, ale je potřeba si uvědomit, jak na tom Bitcoin momentálně je. Pokud od kohokoliv uslyšíte, že se Bitcoin chystá na výstřel up, vymýšlí si. Trh nám totiž nenabízí žádný relevantní signál, ze kterého bychom mohli něco takového předpokládat.

Indikátory

Měsíční RSI zůstává na cca 58 bodech. Prostoru pro pád je tudíž hromada. Jestli půjdeme každopádně dolů, kolem 45 bodů bychom měli očekávat odraz. Po ukončení dvou předchozích bull trendů se jednalo o definitivní dno a navazování na nový býčí cyklus.

Co se týče měsíčního MACD, křivky směřují k překřížení. Nicméně tento proces může trvat několik měsíců. Jakmile ovšem k bearish crossu dojde, medvěd nastane téměř na 100 %. Jestli se tudíž signálu dočkáme, njedříve se tak stane po letních prázdninách.

Aktuální situace na 1D TF BTC/USD

BTC

Bitcoin včera zaváhal, nejednalo se sice o nich výrazného, ale pro trh to významné již bylo. V úterý se kurz u POC zastavil a včera přišlo i menší zamítnutí, což tedy způsobilo, že měsíční close je tam, kde je. Dnes Bitcoin pokračuje v klesání, ale zatím se nejedná o žádné velké výprodeje. Nicméně se zase vracíme na supportní pásmo, s čímž rostou rizika na prolomení supportu.

Každopádně mějte na paměti, že Bitcoin není schopen prorazit ani POC. Uvedené je dost špatný signál, a proto není moc racionální předpokládat, že se dostaneme třeba nad 42 000 USD. Trh je slabý a je dost možné, že kvůli tomu zůstaneme celé léto v cenovém pásmu 30 000 – 42 000 USD.

Indikátory

Vrchol RSI se vytvořil pod 50 body, takže za poslední půl rok máme snad sedmý nižší vrchol na tomto sledovaném indikátoru. Neotestovali jsme ani zakreslenou rezistenční diagonálu. Na MACD sice stále platí bullish cross, ale momentum up se ztrácí.

Závěrem

Uvidíme, jak to dopadne. Musíme být trpěliví a vyčkat si na rozhodný pohyb, na který lze pak adekvátně zareagovat. V těchto chvílích totiž hrozí, že trh celé letní prázdniny zůstane v rozmezí 30 000 – 42 000 USD. Asi je tudíž v našem zájmu, aby Bitcoin vyslyšel signál, který se potvrdil na měsíčním grafu.

Chápu samozřejmě, že pro leckteré je pád pod 30 000 USD naprostý horor. Bohužel lidé dost často zapomínají, že finanční trhy jsou tvrdé a určitě se nejedná o peníze zadarmo. Dlouhodobě proto všechny čtenáře varuji, že je potřeba v souvislosti s pohledem na trh zachovávat zdravý skepticismus.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

6 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: