Kryptoměny nepřežijí dlouho bez regulace, říká šéf SEC Gary Gensler

5
(2)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Předseda americké komise pro cenné papíry a burzy (SEC) Gary Gensler říká, že kryptoprůmysl vyžaduje novou legislativu, aby zůstal relevantní a přežil.

Gensler vyzdvihuje roli regulací

Gary Gensler v rozhovoru pro Financial Times uvedl, že stejně jako ostatní formy aktiv, také kryptoměny by měly být v souladu s veřejnými zásadami na ochranu investorů, předcházení nezákonným aktivitám a udržení finanční stability. Bývalý profesor blockchainu na Massachusetts Institute of Technology (MIT) říká:

„Celosvětová hodnota přibližně 2 bilionů dolarů je na úrovni a povaze, že pokud to má mít nějaký význam za pět a deset let, bude to v rámci veřejné politiky. Historie vám jen říká, že venku dlouho nevydrží. Finance jsou nakonec o důvěře.“

O burzách a dalších tématech

Předseda SEC je dle svých slov zklamaný tím, jak platformy pro obchodování s kryptoměnami reagovaly na jeho návrh, aby se zaregistrovaly u SEC, protože mnoho digitálních aktiv je podle něj kvalifikováno jako cenné papíry. Na platformách pak podle šéfa burzovního regulátora probíhá 95 % veškerých krypto aktivit. Uvedl, že ochrana investorů je zde velmi nízká a podle něj jde o výzvu pro regulační orgány, což se týká zejména decentralizovaných platforem fungujících bez tradičních brokerů.

Komentáře Genslera přichází v době, kdy zákonodárci USA pracují na návrhu zákona o infrastruktuře za 1 bilion dolarů, který byl schválen Senátem a má namířeno do Sněmovny reprezentantů. Obsahuje kontroverzní klauzuli, která by rozšířila význam „makléře“ v daňovém kódu na „jakoukoli osobu, která (za úplatu) zodpovídá za pravidelné poskytování jakékoli služby zajišťující přenos digitálního majetku jménem jiné osoby.“

Zastánci kryptoměny se obávají, že jazyk použitý v návrhu zákona by kladl nemožné požadavky na vývojáře softwaru, těžaře kryptoměn, tvůrce digitální peněženky a další subjekty, které vzhledem k povaze technologie blockchain v zásadě nedokážou identifikovat své uživatele.

Závěr

Podle předsedy americké komise pro cenné papíry a burzy by kryptosvět měl být rád, když se regulátoři snaží vnést do kryptoměn další regulace. Gary Gensler tvrdí, že bez toho kryptoměny dlouho nepřežijí a současné s tím říká, že to bude pro regulátory výzva i díky decentralizovaným platformám. Na druhou stranu jsou možné regulační překážky jednou z nejčastějších obav investorů, kteří se bojí toho, že případná škodlivá regulace může výrazným způsobem negativně ovlivnit hodnotu jejich portfolia.

 

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
M_M
Hodnocení článku :
     

To je zklamání, takové naděje v něj komunita vkládala.

Fantom

Přešel do státní správy a od té se dá těžko očekávat nějaká podpora krypta. Leda tak přijetí centralizovaných produktů (a jejich regulace jako cenných papírů) a státních “kryptoměn” což je ale proti původní myšlence kryptoměn.

spot_img