Běloruský prezident Lukašenko vyzývá stát k těžbě kryptoměn

5
(2)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Bělorusko má mnoho opuštěných průmyslových areálů, které by mohly být použity ke generování příjmů prostřednictvím těžby kryptoměn.

Běloruský prezident Alexandr Lukašenko vyzval vládu, aby těžila kryptoměny s využitím infrastruktury náhradní energie.

Lukašenko promluvil při otevření petrikovského těžebního a zpracovatelského závodu 27. srpna a vyzval pracovníky, aby se místo honby za málo placenými farmářskými pozicemi v zahraničí přesunuli do sektoru kryptoměn v Bělorusku, uvedla ruská tisková agentura RBC.

Přebytek elektřiny můžeme využít k těžbě kryptoměn

Prezident uvedl, že Bělorusko má dostatek zdrojů elektřiny k napájení těžby kryptoměn, přičemž poukázal na opuštěná průmyslová místa, která by mohla být použita k vytváření příjmů. Lukašenko uved:

“Musíme pochopit, že na nás nikde nečekají […] Začněte přece těžit kryptoměny nebo jak se to jmenuje. V zemi je dost elektřiny.“

Závod Petrikovsky je oficiálně největším investičním projektem státního podniku Belaruskali, jednoho z největších světových výrobců potašových hnojiv, který údajně v roce 2019 představoval 20 % celosvětových dodávek.

Závěr

Lukašenkova nejnovější výzva k těžbě navazuje na mnohonásobné úsilí běloruské vlády o přesun do rostoucího odvětví těžby kryptoměn. V únoru ministerstvo energetiky Běloruské republiky uvedlo, že vyšetřuje rizika a přínosy krypto těžby pro potenciální přesun do odvětví. V dubnu 2019 Lukašenko navrhl nasadit přebytečnou energii z první jaderné elektrárny v zemi na těžbu kryptoměn a jejich prodej.

Podívejte se také na náš discord server

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img