Írán: Legální těžba Bitcoinu od září

5
(6)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Íránská vláda podle dostupných informací umožní autorizovaným těžařům kryptoměn obnovit své úsilí již za necelý měsíc – 22. září 2021. Se zprávou přišla společnost pro výrobu, distribuci a přenos energie Tavanir.

Těžba Bitcoinu v Íránu

Již na podzim letošního roku by mohli kryptoměnoví těžaři v Íránu zapnout svoje stroje. Zákaz těžby kryptoměn bude podle všech informací zrušen již 22. září. Po tomto datu může každá legální společnost v oboru pokračovat ve své těžební činnosti.

Íránská energetická společnost Tavanir uvedla, že zákaz těžby kryptoměn byl uložen ministerstvem průmyslu, těžby a obchodu. Společnost pevně věří, že spotřeba energie do konce léta klesne a vytvoří tak podmínky pro provoz těžařů digitálních měn.

Zákaz těžby kryptoměn na letní období 2021 zavedla íránská vláda již v květnu. Vládní činitelé v té době tvrdili, že elektrická síť je v zemi pod obrovským tlakem a její udržitelnost by přes léto mohla být vážně ohrožena. Těžaři kryptoměn tak čelili úplnému zákazu své činnosti.

V zemi se tak plně rozjela nelegální těžba. Společnost Tavanir uvedla, že za posledních 12 měsíců zabavila vláda více než 212 000 nelegálních těžebních zařízení. Nelegální těžba v zemi způsobila energetické ztráty kolem 4 miliard amerických dolarů.

Nelegální těžba dle slov tiskového mluvčího Tavaniru spotřebovala polovinu denní spotřeby energie hlavního města, Teheránu. Ministerstvo tak slibovalo atraktivní platby pro ty, kteří nahlásí místa nelegální těžby.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 48 056 USD dle KMC.

Závěr

Popularita kryptoměn je v Íránu na vzestupu, jelikož zemi trápí již několik let dvouciferná inflace a korupce. Legalizace těžby Bitcoinu a dalších kryptoměn by tak pro mnohé obyvatele mohla být spásou. Bohužel ne pro všechny.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: