Americký senátor vidí v čínském kryptoměnovém banu “velkou příležitost”

3.4
(5)

Zatímco kryptoměnoví experti a nadšenci zuřivě diskutují, zda je čínský zákaz kryptoměn skutečně definitivní, americký senátor Pat Toomey v něm naopak vidí “velkou příležitost” pro Spojené státy.

Dříve se bitcoiny (BTC) propadly na 40 500 USD na prohlášení PBoC, které považovalo všechny kryptoměny v Číně za nezákonné. Senátor Patrick Joseph Toomey mladší (R-PA) se vyjádřil k jejímu možnému výsledku pro Spojené státy americké.

Poté, co Čínská centrální banka (PBoC) zveřejnila, že všechny transakce související s kryptoměnami jsou nezákonné, cena Bitcoinu (BTC) se propadla na hodnoty kolem 40 500 USD. Zajímavá zpráva ovšem přišla z USA, kde se senátor Patrick Joseph Toomey mladší vyjádřil, co by to v konečném důsledku mohlo pro Spojené státy znamenat.

Senátor: Když zásahy přinášejí příležitosti

Podle tweetů tohoto senátora mohou z další série akcí čínské vlády proti kryptoměnám Spojené státy hodně vytěžit. Celkově je to „velká příležitost“.

Vzhledem k faktu, že americké úřady nemají vůči kryptoměnám (včetně Bitcoinu) tak drakonické předpisy, má americký ekonomický systém oproti svému asijskému rivalovi „strukturální výhodu“.

Prominentní zastánce Bitcoinu, Anthony „Pomp“ Pompliano, spoluzakladatel společnosti Morgan Creek Digital, vyjádřil souhlas se slovy senátora Toomeyo a poděkoval mu, že upozornil veřejnost na potenciální výhody, které by Spojené státy mohly nyní získat.

“Velmi pravdivé – Děkuji, že jste na tento důležitý aspekt upozornil”

Toomey navíc připomněl, že ekonomická svoboda má za následek “vyšší životní úroveň pro všechny.”

CEO společnosti Circle: „Existují dva modely reakce“

Situaci okomentoval také Jeremy Allaire, generální ředitel společnosti Circle Inc, která stojí za jedním z nejrychleji rostoucích stablecoinů – (USDC). Podle jeho slov je čínský útok na kryptoměny výsledkem “úplné kontroly, centralizace moci, odstranění soukromí”, která je vlastní politickému režimu Čínské lidové republiky.

Co se týče dalšího vývoje, tak přednesl dva možné scénáře, jak by mohla vypadat reakce Spojených států na krok Číny.

USA by se měly rychle rozhodnout, zdali se budou chovat “více jako Čína”, nebo prokáží “stoický nadhled a budou na správné straně historie.”

Závěr

V poslední době je kolem Číny hodně rušno. Všichni určitě sledujeme situaci kolem developerské firmy Evergrande, která se dostala do existenčních potíží, což v konečném důsledku ovlivnilo jak akciové, tak i kryptoměnové trhy.

No a teď tedy přišel další FUD ze strany Čínské centrální banky. A přestože má kryptoměnová komunita tendenci “čínský FUD” odmítat jako až příliš často se opakující a bezvýznamný, je vidět, že trh vůči zákazu imunní nebyl a cena kryptoměn se propadla.

Podívejte se také na náš oficiální discord server.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.4 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Zdroju.today
Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Libor

Čína zakázala kryptomeny používať ako platobný prostriedok, teda ako alternatívne peňažné platidlo voči Juanu. Používať tokeny ako spotrebiteľské a zberateľské tokeny NTF by teda povolené malo byť. Zakázané sú univerzálne platobné transakcie pomocou krypto a aj obchodovanie s krypto na burzách ako s “cenným papierom” na burze cenných papierov, či ako s “menou” na forexe. Krypto ako špecializovaný spotrebiteľský token na odber konkrétnej služby / nie ako univerzálny platobný token / by nemal byť zakázaný. Číňania majú viac rozumu ako celý západ dokopy. Načo je USA 2000 alternatívnych platobných prostriedkov ku USD ? Blbosť, spôsobí to veľa problémov ! Krypto môže fungovať iba ako “produktová mena” v rámci ekonomiky súkromnej firny. Štát však musí mať svoje jedno univerzálne platidlo, ktoré dokáže monetárne riadiť.

spot_img