Ministerstvo financí USA se zaměřuje na stablecoiny

5
(4)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Úředníci z amerického ministerstva financí se zaměřili na stablecoiny. Ministerstvo financí přezkoumává stablecoiny z důvodu, zda představují ekonomickou hrozbu. Regulační rámec bude zveřejněn v příštích týdnech.

Ministerstvo: Zlé a ošklivé stablecoiny

S rostoucí regulací kryptoměn ve Spojených státech amerických roste také politický tlak. Politici tak staví stablecoiny na vrchol svých programů. Dle zpravodajského portálu Bloomberg úředníci vytvářejí politický rámec, který bude zveřejněn v příštích týdnech.

Rada pro dohled nad finanční stabilitou rovněž připravuje formální přezkoumání toho, zda stablecoiny představují ekonomickou hrozbu. Úředníci se zaměřují převážně na to, jak jsou transakce s bitcoiny zpracovávány a vypořádávány a zda na to mají vliv tržní podmínky.

Americký diplomat a technolog Tomicah Tillemann, prohlásil:

„Je velmi, velmi důležité, že jsme svědky raných kroků k vytvoření regulačního rámce okolo digitálních aktiv. To je velký problém. Jakmile bude připravovaná zpráva zveřejněna, půjde do prezidentské pracovní skupiny pro finanční trhy.“

Ministryně financí Spojených států  Janet Yellenová koncem července vyzvala k naléhavosti regulace stablecoinů poté, co uvedla, že nejsou dostatečně pod dohledem. Regulační orgány prý musí jednat, aby chránily investory před podvody.

Stablecoiny jsou tak pod ostrým dohledem. Společnost Tether opakovaně vydávala ujištění, že její rezervy jsou plně zajištěny, ale dosud nevytvořila úplný nezávislý audit. Podle posledních zpráv Tether Transparency zůstává stablecoin lídrem na trhu.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 43 776 USD dle KMC.

Závěr

Stablecoiny se dostaly do hledáčku regulačních orgánů v minulosti již několikrát. Největší kontroverzi vzbudil stablecoin Tether. Celou zprávu portálu Bloomberg si můžete přečíst pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Neváhejte se přidat také na náš oficiální discord server.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: