[Odpolední zprávy] • Obchodní gigant eToro spouští DeFi Portfolio • a další články

5
(3)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Začátek týdne byl pro bitcoinové býky dosti obtížný, protože cena kryptoměny se v pondělí během několika hodin propadla ze 48 000 USD na přibližně 43 000 USD. V následujících dvou dnech se situace jen zhoršila, když se BTC propadl o dalších několik tisíc dolarů.

Ve středu tak dosáhl dna na úrovni 39 600 USD. Bitcoin se rychle odrazil a získal zpět 40 000 dolarů, načež pokračoval vzhůru až k hranici 44 000 USD, jak bylo uvedeno včera. Za posledních 24 hodin se aktivum zotavilo o dalších 1 000 USD a cena se pohybovala kolem 45 000 USD. Pak ovšem přišly nepříznivé zprávy z Číny a Bitcoin se znovu vydal na jih a aktuálně se pohybuje kolem 41 600 USD.

Většina altcoinů v posledních dnech napodobila výkon BTC. Ethereum se propadlo až na 2 650 USD, ale rychle se odrazilo a zotavilo se. Ve 24hodinovém měřítku však ETH spíše stagnovalo, ale stále se drží nad 3 100 USD. [1]

Technická analýza: Altcoin Index a Shitcoin Index – bullish struktury, momentum pozitivní

Kryptoměny

Bitcoin Lightning Network dosáhla nové nejvyšší hodnoty, 226% nárůst otevřených platebních kanálů

Podle nejnovějšího tweetu populárního dodavatele on-chain dat Glassnode dosáhla nyní Bitcoin Lightning Network nového historického maxima, pokud jde o množství otevřených platebních kanálů.

Nové historické maximum představuje 72 380 otevřených platebních kanálů, uvádí Glassnode. To je o 226 % více než stabilní výchozí hodnota 32 000 kanálů, které přibyly během let 2019 a 2020.

[2a]

Čínská centrální banka prohlásila, že všechny transakce spojené s kryptoměnami jsou nelegální, Bitcoin se propadl o 5 procent

Čínská lidová banka podle svého prohlášení z 24. září uvalila zákaz na všechny transakce související s kryptoměnami. Bitcoinu, Ethereu, Tetheru a dalším významným mincím je zakázán pohyb na trhu.

Veškeré obchodní aktivity související s digitálními měnami jsou nyní v Číně považovány za nezákonné. Čína však nezašla tak daleko, aby zakázala vlastnictví kryptoměn.

PBOC tvrdí, že posílí monitorování rizik spojených s obchodováním s kryptoměnami, a zdůrazňuje, že je nezákonné, aby zahraniční burzy poskytovaly služby čínským rezidentům. [2b]

Tokeny Huobi a OKEx dostaly největší zásah při nejnovějším zátahu Číny

Ceny burzovních tokenů patřících kryptoburzám Huobi a OKEx se propadly poté, co bylo zveřejněno nejnovější oznámení o zátahu ze strany Číny.

Během hodiny poté, co Čínská lidová banka vypustila prohlášení o svém plánu dále potlačit obchodování s kryptoměnami, se ceny tokenu huobi (HT) a tokenu OKB (OKB) společnosti OKEx propadly o více než 15 %. V současné době jsou to dva tokeny s největším procentuálním poklesem za posledních 24 hodin podle údajů společnosti CoinGecko.

Přísnější opatření Číny se nyní zaměřují na všechny služby související s kryptoměnami, což znamená, že jakýkoli podnik, který lidem umožňuje směňovat fiat měny za krypto aktiva, bude považován za nelegální. [2c]

 

Banky, burzy, firmy

Obchodní gigant eToro spouští DeFi Portfolio

Platforma pro obchodování s různými aktivy eToro spustila portfolio nabízející klientům expozici vůči projektům decentralizovaného financování (DeFi).

Portfolio „DeFiPortfolio“ společnosti eToro, které bylo oznámeno 23. září, je investice indexového typu složená z 11 decentralizovaných finančních aktiv.

Jedná se o Ethereum (ETH), Uniswap (UNI), Chainlink (LINK), Aave (AAVE), Compound (COMP), Yearn Finance (YFI), Decentraland (MANA), Polygon (MATIC), Algorand (ALGO), Basic Attention Token (BAT) a Maker (MKR).

Nový produkt nabízí snadný způsob, jak diverzifikovat a získat expozici vůči decentralizovanému finančnímu ekosystému a díky pravidelnému rebalancování automaticky udržet náskok před decentralizovanými finančními inovacemi, vysvětluje eToro. [3a]

CBDC, Regulace

Ripple (XRP) spolupracuje s bhútánským královským měnovým úřadem na vývoji CBDC

Bhútánská centrální banka, Královský měnový úřad (RMA), navázala partnerství s Ripple, aby využila jeho infrastrukturu k pilotnímu projektu digitální měny centrální banky.

Podle oznámení společnosti Ripple má tento krok rozšířit úsilí země o finanční začlenění a rozšířit její závazek k udržitelnosti, neboť se chce stát jedinou uhlíkově negativní zemí na světě.

RMA se chystá využít CBDC Private Ledger společnosti Ripple k postupnému spuštění digitální měny Ngultrum (BTN). Postupné spuštění pomůže Bhútánu urychlit jeho misi zvýšit finanční inkluzi v zemi na 85 % do roku 2023. Použití privátní účetní knihy RMA také umožní přístup k síti dalších CBDC Ledgerů, které zajistí plnou interoperabilitu vypořádání s ostatními digitálními měnami centrální banky. [4a]

Hlavní právník společnosti Kraken: Komise pro cenné papíry a burzy je „otevřená diskusi“, pokud jde o kryptoměny

Uprostřed napjatého období pro některé vysoce postavené krypto firmy ve Spojených státech a finanční regulační orgány vyzývá hlavní právník společnosti Kraken Marco Santori k jisté dávce pragmatismu do budoucna.

Ve čtvrtečním vysílání QuickTake Stock agentury Bloomberg Santori divákům řekl:

„Žijete ve světě fantazie, pokud nevěříte, že toto odvětví bude čelit přísnější regulaci ze strany vlád v USA i v zahraničí, která se bude více podobat regulaci Wall Street.“

Santoriho komentáře následovaly po hrozbách americké Komise pro cenné papíry, která na začátku tohoto měsíce zažalovala známou krypto burzu Coinbase kvůli programu krypto výnosů, který komise považovala za cenný papír. Tento krok podnítil generálního ředitele burzy Briana Armstronga, aby na sociálních sítích zaujal bojovný a odmítavý postoj, ačkoli burza od té doby oznámila, že v souladu s přáním SEC předmětný program zruší. [4b]

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: