24.09.21 Technická analýza Altcoin Index a Shitcoin Index – bullish struktury, momentum pozitivní

5
(1)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako je Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Téměř čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat i fundamentální analýzu. Zaobírám se ovšem i makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

V dnešní analýze se zaměříme na Altcoin Index a Shitcoin Index. Krátce jsem o těchto trzích sice mluvil ve včerejším streamu, ale stručný text nijak neuškodí. V obecné rovině můžeme konstatovat, že altcoiny a shitcoiny jsou na tom obdobně jako Bitcoin. S tím rozdílem, že jsou viditelně náchylnější na výprodeje. Leč na druhou stranu takřka Bitcoin kopírují, takže jsou v grafech i totožné tržní struktury.

Aktuální situace na 1D Altcoin Index

Jak jsem již říkal, na Altcoin Index je totožná tržní struktura jako na Bitcoinu. Tedy bullish pattern klesající klín. Tady ty struktury lze považovat za komplexnější korekce v rámci růstového trendu. Není to samozřejmě 100%, ale když bychom měli vycházet právě z tohohle, je větší pravděpodobnost, že trh bude cenu tlačit nahoru.

altcoin index

Kurz reagoval slušně těsně nad S/R levelem 3 800 bodů. Na stejné úrovní je i High Volume Node objemového profilu. Kromě toho kurz otestoval i dva důležité klouzavé průměry – MA 100 a 200. Tudíž tu byla solidní konfluence, která zvýšila pravděpodobnost odrazu. Samotný odraz vyústil v impuls – denní svíce z 22. září má pekelnou sílu. Altcoin Index dlouho nic takového v grafu neměl.

Bohužel objemy jsou spíše průměrné, ale nejsou vyloženě malé. Kurzu se tak povedlo vrátit zpátky nad S/R hladinu 4 700 bodů. Dnes kurz na úrovni konsoliduje, což lze brát jako potvrzení, že trh nyní považuje level za support. V každém případě momentálně i testujeme horní hranu zakresleného patternu.

V případě průrazu nahoru, jedná se logicky o býčí Price Action. Důležitá je ovšem reakce kolem High Volume Node, co je na cca 5 200 bodů. Je vysoká šance, že zde dojde k sestřelu ceny. Je proto dobré na tuto překážku myslet.

Indikátory

Denní RSI kleslo na 35 bodů, což není zrovna bullish úroveň. Momentum bylo pak sice pozitivní, ale trh se nedostal ani do horní poloviny hodnot. Dokud jsme pod 50 body, pokles může pokračovat. Dle MACD negativní momentum znatelně slábne.

Aktuální situace na 1D Shitcoin Index

Shitcoin Index tvoří úplně stejnou strukturu jako předchozí trh. Což je prostě dáno tím, že oba indexy pouze kopírují vývoj na BTC. Cena se každopádně po posledním dropu dostala až po S/R level 6 450 bodů. Propad skončil až v blízkosti S/R levelu 4 700 bodů, díky čemuž jsme prakticky otestovali akumulační pásmo z letních prázdnin.

shitcoin index

V blízkosti byl i High Volume Node objemového profilu, takže i zde byla supportní konfluence. Odraz byl proto očekávaný. Otázné však je, zda bude cenová expanze pokračovat. Kurz indexu má tu nevýhodu, že zrovna naráží na rezistenci, která je kolem S/R hladiny 6 450 bodů.

Kromě cenového levelu je zde High Volume Node objemového profilu a horní stěna klesajícího kanálu – rezistenční konfluence. Tudíž není za zády žádná opora, o kterou by se trh mohl opřít. Co se týká objemů, ty jsou vyloženě groteskně malé. I když byl ten doraz též impulsní, nákupní tlak byl velmi slabý. Proto se mi taky situace na shitcoinech vůbec nelíbí. Táhne to nahoru především malý kapitál.

Indikátory

Viz. předešlý trh.

Závěrem

Oba indexy jsou v bullish patternech, akorát Shitcoin Index má tu nevýhodu, že se nachází před silnou rezistencí. Obecně vzato ale pouze kopírují vývoj na BTC, takže když král půjde nahoru, potahá zbytek trhu. Neignoroval bych ovšem zmíněné problémové faktory a překážky.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací text, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

19 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
19 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: