Bohatý kryptoměnový býk Rishi Sunak se po rezignaci Trussové stal britským premiérem

5
(4)

V komplikovaném světě britské politiky byl po kontroverzním odchodu Liz Trussové zvolen nový premiér. Premiérem Spojeného království se po vítězství ve vedení Konzervativní strany stal kryptoměnový býk a bývalý britský ministr financí Rishi Sunak. Dvaačtyřicetiletý Sunish učinil během svého působení ve funkci ministra financí (pod vedením bývalého premiéra Borise Johnsona) několik pro-kryptoměnových kroků.

Po krátkém a chaotickém působení Liz Trussové má Británie nového premiéra

Rishi Sunak oficiálně převzal funkci britského premiéra.

Tato zpráva se objevila v pondělí poté, co se protikandidáti Penny Mordauntová a expremiér Boris Johnson vzdali volby lídra Konzervativní strany, a Sunak tak zvítězil.

Připomínám, že Liz Trussová rezignovala minulý týden po pouhých 45 dnech ve funkci a obrazně řečeno předala klíče od Downing Street číslo 10 bývalému ministru financí Sunakovi.

Trussová, která 5. září vystřídala Borise Johnsona, byla nucena odstoupit z funkce britské premiérky poté, co se její ambiciózní plán (snížit daně nejlépe vydělávajícím lidem v zemi) rychle vymstil. To poté vedlo k nemalým politickým a ekonomickým zmatkům. Členové vládnoucí Konzervativní strany zahájili proces volby nového premiéra krátce poté, co byla Trussová ze své vedoucí pozice vyhozena.

Pro ty, co nevědí, tak chci upozornit na skutečnost, že Sunak je v podstatě nejbohatším britským premiérem, který se kdy ujal funkce. Jeho majetek a majetek jeho manželky Akshaty Murty se odhaduje na 730 milionů liber (v přepočtu 830 milionů USD). Sunak je dokonce bohatší než královská rodina.

Ačkoli Sunak nastupuje do funkce v době, kdy se světová ekonomika zadrhává a inflace zůstává i nadále vysoká, panuje shoda, že jeho jmenování britským premiérem je pro sektor kryptoměn v ostrovní zemi dobrou zprávou.

Sunakův pro-krypto postoj

Nově zvolený britský premiér Rishi Sunak opakovaně vyjádřil svou podporu kryptoměnám a technologii blockchain. V dubnu loňského roku, kdy zastával funkci kancléře státní pokladny, Sunak vyzval Bank of England a Ministerstvo financí Jejího Veličenstva, aby vytvořily pracovní skupinu, která by prozkoumala možnost vytvoření a vydávání digitální měny centrální banky (CBDC).

Sunak svou podporu kryptoměnám zopakoval i na začátku letošního roku. To představil plány, jak z Velké Británie učinit mezinárodní centrum kryptotechnologií. V centru těchto ambicí stál plán udělat ze stablecoinů “uznávanou formu platby”, což by mohlo britský kryptografický průmysl výrazně posílit.

Za Sunakova kancléřství byla Královská mincovna, oficiální výrobce britských mincí, pověřena vývojem nepeněžitých tokenů, které mají naznačovat “prozíravý přístup” vlády ke kryptoměnám.

To, koho Sunak vybere jako příštího kancléře státní pokladny, by mohlo mít dopad i na britskou politiku v oblasti kryptoměn. Dá se spekulovat, že si vybere někoho, kdo bude sdílet jeho býčí postoj ke krypto technologiím a investicím.

Závěr

Zatímco budoucnost regulace a inovací v oblasti kryptoměn vypadá po Sunakově jmenování ve Velké Británii slibně, odpověď na otázku, jestli si svou pozici udrží i v nadcházejících měsících, je zatím ve hvězdách. Každopádně zastánce kryptoměn na takto vysokém postu je něco, co se prostě počítá.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img