Velká Británie chce regulací stablecoinů vytvořit základ pro podporu a inovace kryptoměn v zemi

0
(0)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Ministerstvo financí Spojeného království hodlá upřednostnit regulaci stablecoinů, které se používají jako platební prostředek.

Další regulační pokyny

Ve zprávě zveřejněné v pondělí ministerstvo uvedlo, že v letošním roce vydá další regulační pokyny s cílem chránit spotřebitele a zároveň podpořit inovace v oblasti digitálních aktiv.

“Tento reakční dokument potvrzuje záměr vlády podniknout nezbytné legislativní kroky k tomu, aby se činnosti, které vydávají nebo usnadňují používání stablecoinů používaných jako platební prostředek, dostaly do regulačního perimetru Spojeného království, a to především změnou stávajících právních předpisů o elektronických penězích a platbách,”

– uvádí se ve zprávě.

Možnosti ohledně regulace

Ministerstvo předpokládá, že se stablecoiny v blízké budoucnosti stanou “rozšířeným platebním prostředkem”. Zpráva, kterou investoři a vedoucí představitelé odvětví očekávají již od konce března, zdůrazňuje snahu ministerstva stát v čele regulace stablecoinů.

Američtí zákonodárci v posledních měsících také diskutovali o tom, jak přistupovat k rostoucímu odvětví stablecoinů, přičemž nejčastěji se objevoval návrh, že by emitenti stablecoinů museli být registrovanou a pojištěnou bankou.

Také Velká Británie zvažuje zavedení regulačního rámce kolem stablecoinů, který by odrážel stávající pokyny týkající se bank. Hlavním problémem pro ministerstvo jsou zejména rezervy stablecoinů, které ve zprávě navrhuje, aby “stablecoiny byly kryty závazky centrální banky, vklady u komerčních bank, respektive ve vysoce kvalitních likvidních aktivech”.

Snadná aplikace

Pokud jde o přijímání stablecoinů jako platebního prostředku, zpráva uvádí, že nařízení o elektronických penězích z roku 2011 a nařízení o platebních službách z roku 2017 poskytují dostatečné pokyny, které lze snadno aplikovat na novou technologii digitálních aktiv.

“Vláda se domnívá, že novelizovaný rámec pro elektronické peníze může poskytnout konzistentní rámec pro regulaci vydávání stablecoinů a poskytování peněženek a služeb úschovy,”

– uvádí se ve zprávě.

“Vytvoření regulačního prostředí pro stablecoiny používané jako platidlo současně vytváří základ pro umožnění vstupu na trh s cílem podpořit inovace a zároveň zajistit, aby se uplatňovaly příslušné regulační standardy ve prospěch zákazníků, integrity a stability trhu.”

Zpráva se zaměřuje na to, jak může vláda bezpečně a rychle přiblížit technologii stablecoin spotřebitelům a zájemcům.

“Pro spotřebitele zavedení stablecoinů do regulačního rámce znamená, že budou moci s důvěrou využívat stablecoinové služby,”

– uvádí se ve zprávě.

Vláda plánuje předložit parlamentu legislativu, jakmile to bude možné. Konkrétní časový harmonogram nebyl uveden.

Závěr

Vypadá to, že stablecoiny se vládám líbí více než kryptoměny. Kdyby bylo možné stablecoiny používat jako platidlo, využívali byste takovou možnost?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img