Ethereum jako New York, solana Los Angeles – správce digitálních aktiv přirovnal krypto k městům

4.7
(3)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

„Ethereum je jako New York City: je rozsáhlé, drahé a v určitých oblastech přeplněné. Vyznačuje se však také nejbohatším aplikačním ekosystémem,“ napsala společnost Grayscale.

ETH je New York kryptosvěta

Správce digitálních aktiv Grayscale si pohrál s kryptoměnami a americkými městy v zajímavé hříčce plné příměrů. V nové zprávě o platformách chytrých smluv přirovnává blockchain druhé největší kryptoměny k New Yorku se všemi jeho přednostmi i slabými stránkami.

Přistoupíme li na metaforické hry se slovy kryptoinvestičního giganta, tak ethereum (ETH) skutečně může být jakýmsi “novým městem” ve srovnání s “dědou” bitcoinem. V zápětí se však samo stává stařičkým ve srovnání s novějšími konkurenčními blockchainy, jako jsou solana (SOL) , avalanche (AVAX), polkadot (DOT) či cardano (ADA).

Zpráva Grayscale přichází krátce po vydání kryptofondu zaměřeného na rivaly etherea. V části nazvané „digitální města“ Grayscale analyzuje Ethereum, Avalanche a Solanu. Uvádí zde:

„Ethereum je jako New York City: je rozsáhlé, drahé a v určitých oblastech přeplněné. Obsahuje však také nejbohatší aplikační ekosystém s více než 500 aplikacemi, které mají celkovou hodnotu přes 100 miliard dolarů – více než 10x větší než jakákoli jiná konkurenční síť.

Uživatelé a vývojáři se utěšují tím, že Ethereum bude pravděpodobně i nadále těžištěm inovací, aplikací a likvidity kvůli velikosti komunity a množství kapitálu vázaného na chytré smlouvy sítě. Řešení L2, jako je Polygon, je srovnatelné s mrakodrapem v NYC: škáluje se tím, že staví nahoru,“

Rivalové

Ethereum je největší smart kontrakt platformou kryptosvěta, ale zdaleka již ne jedinou. Grayscale navrhuje, že rivalové jsou jako konkurenční města, kam se přesunete kvůli vysokým poplatkům a přetížení ethereové sítě způsobenému ohromnou poptávkou po decentralizovaných finančních službách (DeFi) a NFT.

Ohledně těchto měst fitrma uvedla, že zaznamenaly silný růst počtu denních transakcí. Solana je podle společnosti jako Los Angeles. Jde o „strukturálně odlišnou síť, která je rychlejší a zaměřuje se na různé případy použití,“ jako jsou knihy objednávek v řetězci jako Mango Markets, které vyžadují vysokou rychlost transakcí a nízké poplatky za provoz.

„Architektura Solana spoléhá na jiný konsensuální mechanismus, který upřednostňuje rychlost a nižší poplatky, i když za cenu větší centralizace – spíše než škálování prostřednictvím řetězců L2 Solana provádí transakce prostřednictvím rychlého řetězce L1. Běží zhruba 2300 transakcí za sekundu od 15. března 2022.“

Avalanche byla přirovnána k Chicagu v tom, že její ekonomika je podobná NYC, ale má menší síť, „transakce jsou levnější a méně přetížené a rozvoj je více centralizovaný.“

„Podsítě specifické pro hry, jako je Crabada, a partnerství s firmami, jako je Deloitte, by měly nabídnout větší diferenciaci ve srovnání s aplikacemi v jiných řetězcích, což Avalanche pomůže vytvořit odlišnou identitu, která se posune vpřed,“ uvádí Grayscale.

Závěr

Vyhovuje vám tato městská terminologie, nebo je to na vás již příliš velké zjednodušení? Napište nám svůj pohled do komentářů.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img