Australský gigant smíšeného zboží bude přijímat kryptoměny na 170 pobočkách

5
(2)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Gigantický řetězec obchodů a čerpacích stanic On The Run (OTR) bude již brzy přijímat kryptoplatby na 170 pobočkách v Jižní Austrálii a Victorii. Tento krok umožní zákazníkům platit za plyn a občerstvení ve více než 30 kryptoměnách.

Mateřská společnost OTR, Peregrine Corporation, jedna z největších soukromých společností v Jižní Austrálii, bude také přijímat kryptoměny ve svých obchodech Subway, Oporto a Smokemart. Jakmile bude systém v červenci dokončen, stane se největším podnikem v zemi, který přijímá kryptoplatby v obchodech.

Společnost spolupracuje se singapurskou burzou Crypto.com na implementaci své služby Pay Merchant jako vrstvy pro zúčtování plateb. Datamesh, poskytovatel platebních systémů se sídlem v Sydney, zavede terminály v místě prodeje, které umožní nakupujícím platit prostřednictvím aplikace Crypto.com kryptoměnami.

Jásir Shahin, výkonný předseda Peregrines, uvedl, že přijímání kryptoplateb je příležitostí naskočit na palubu růstu kryptoměn a dodal:

“Růst a mainstreamová akceptace adopce kryptoměn v Austrálii a ve zbytku světa byla fenomenální a nabídla nám jasnou příležitost využít dynamiku tohoto rychle rostoucího prostoru ve prospěch našich zákazníků.”

Průzkum společnosti Crypto.com

Průzkum společnosti Crypto.com, zveřejněný v únoru, odhalil, že pouze 4 % globálně dotazovaných obchodníků již přijímá kryptoměny jako způsob platby, ačkoli téměř 60 % obchodníků vyjádřilo zájem přijímat platby během příštího roku.

Pro srovnání, přibližně 40 % zákazníků na celém světě již pomocí kryptoměn platí a dalších 60 % uvedlo, že mají zájem o placení kryptoměnami během příštích 12 měsíců.

Z průmyslových sektorů, které jsou nejochotnější přijmout kryptoměny, jsou maloobchodníci a obchodníci s potravinami navázaní na poskytovatele luxusního zboží, přičemž 80 % v každé kategorii je nadšeno přijímáním kryptoplateb.

Závěr

Vzhledem k tomu, že používání kryptoměn v Austrálii stále roste, australská vláda hledá způsob, jak regulovat a řešit jejich používání. V březnu senátor Andrew Bragg oznámil zákon o digitálních službách (DSA), legislativní návrh zaměřený na reformu tržních licencí, úschovy a daní, přičemž uvedl, že chce, aby se Austrálie stala „kryptocentrem“ a že země je „otevřená podnikání. “

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img