Bitcoin bude i nadále růst jako významný uchovatel hodnoty, říká šéf největší banky v jihovýchodní Asii

4.5
(2)

Bitcoin a další kryptoměny uznává stále více institucionálních hráčů. Podle Piyushe Gupty, generálního ředitele banky DBS, bude bitcoin a další kryptoměny i nadále růst jako významný uchovatel hodnoty, podobně jako je dnes vnímáno zlato.

Bitcoin musí ještě překonat mnohé překážky

Gupta to uvedl ve výroční zprávě banky. Poznamenal však, že to ještě může trvat nějaký čas, než k tomu dojde. Generální ředitel největší singapurské a jihovýchodní asijské banky (podle množství spravovaných aktiv) ovšem dodal, že kryptoměny propadly v několika aspektech, díky kterým by se mohly etablovat jako peníze.

Mezi hlavní důvody, proč kryptoměny v dohledné době nenahradí státem kryté peníze, patří nedostatečná rozšířenost, absence důvěry v emitenta a stále velká volatilita hodnoty. Gupta se dále také domnívá, že kryptoměny budou muset čelit masivnímu odporu regulátorů a politiků, kteří se nebudou chtít vzdát kontroly nad měnovou politikou a řízením ekonomiky.

Na základě tohoto hodnocení pak dospěl k závěru, že krypto zaznamená rychlý růst pouze v jedné specializované oblasti – aktiva sloužící jako uchovatel hodnoty

Mezitím generální ředitel zdůraznil fakt, že po celém světě nabývají na rozmachu a síle CBDC (digitální měny centrálních bank). Uvedl, že vzhledem k tomu, že v současné době 85 % centrálních bank na světě “studuje, nebo spouští pilotní projekty CBDC”, je zřejmé, že se svět ubírá právě tímto směrem. Dodal však, že CBDC mají velmi přesvědčivé případy použití pro přeshraniční platby, ale nikoli pro místní použití.

DBS má v plánu rozšířit své kryptografické služby

Nadnárodní banka, která působí na více než 20 trzích se zaměřením na Asii, je ke kryptoměnám velmi vstřícná. DBS se stala vůbec první bankou v regionu, která spustila vlastní kryptografickou burzu. Ve výroční zprávě Gupta poznamenal, že banka pozorně sleduje vše, co se týká kryptoměnového průmyslu, zejména v oblasti decentralizovaného financování (DeFi).

Z nedávno zveřejněných finančních výsledků DBS banky vyplývá, že se obchodní aktivita na její burze velmi slibně rozjíždí. V posledním čtvrtletí roku 2021 zaznamenala nárůst objemu obchodů na 595,5 milionu dolarů, což je více než dvojnásobek oproti předchozím třem čtvrtletím. Za celý rok dosáhl objem obchodů s kryptoměnami přibližně 1,1 miliardy singapurských dolarů, což je asi 819 milionů USD.

Banka má navíc poměrně rozsáhlé plány na vylepšení poskytovaných směnárenských služeb. Ještě letos by chtěla tyto služby nabídnout i retailových zákazníkům.

Závěr

DBS není jedinou finanční institucí na světě, která otevírá svou náruč kryptoměnám. Mezi další patří thajská Siam Commercial Bank a filipínská Union Bank. Zatímco první jmenovaná koupila masivní podíl v krypto burze BitKub, druhá má v plánu poskytovat služby bezpečné úschovy a obchodování s kryptoměnami.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Lool
Hodnocení článku :
     

Neni potreba si ani cist jmeno autora a z obsahuje je jasne, kdo je autorem filosofickych uvah, technickych klise a nic nerikajici predikce. Proc tohle vubec vydavate, pane inzenyre?

Lool

Pardon, to bylo k jinemu clanku

spot_img

Zeptej se cokoliv

Ahoj jsem KryptoBot a nejsem člověk. Pokud potřebuješ komunikovat s lidmi, pošli mail na: [email protected] - jinak se mně zeptej na cokoliv a já ti odpovím :)