Bank of England: Kryptoměny potřebují regulace ke zmírnění rizik

0
(0)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Náměstek guvernéra Bank of England (BoE) Jon Cunliffe na nedávné tiskové konferenci prohlásil, že kryptoměny potřebují regulace ke zmírnění rizik. Regulace by měly být podobné konvenčním finančním systémům. Co dalšího uvedl výkonný ředitel Bank of England?

Kryptoměny potřebují více regulovat

Náměstek guvernéra Bank of England na nedávné tiskové konferenci uvedl, že kryptoměny by měly být regulovány stejně jako tradiční trhy. Jon Cunliffe poznamenal, že tradiční trhy mají předpisy na ochranu investorů před ztrátami.

Na tiskové konferenci Cunliffe prohlásil, že regulace podobné konvenčním finančním systémům by vedly k řešení rizik v ekosystému kryptoměn a zároveň ke zlepšení důvěry investorů v digitální aktiva. Jako příklad náměstek guvernéra označil nedávný pád Terry.

„Pro mě to zdůrazňuje skutečnost, že nyní musíme zavést regulační systém, který bude řídit tato rizika v kryptoměnovém světě stejným způsobem, jakým je řídíme v konvenčním světě.“

Jon Cunliffe uznal, že kryptoměny mají potenciál pro reálné použití ve finančním systému. Podle náměstka guvernéra si kryptoměny ale neudrží svoji hodnotu, pokud nedojde k regulaci tohoto sektoru. Nápad na regulační rámec kryptoměn přirovnal k podobným případům v tradičním finančním systému, kde regulace chrání investory před nevratnými ztrátami.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 20 626 USD dle KMC.

Závěr

Po regulacích kryptoměn nevolá pouze Bank of England, ale řada dalších významných finančních institucí. Co si o současné regulační vlně myslíte vy? Do jaké míry by kryptoměny měly být regulovány? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů.

Na celou tiskovou konferenci Bank of England se můžete podívat pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Pro více informací se nezapomeňte připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čeká další zábavný a zajímavý obsah.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img