[Zprávy] Weiss Rating zveřejnil seznam nejlepších coinů • BAT zaznamenává propad po přidání na Coinbase…

0
(0)

XRP, Stellar, EOS a Cardano jsou podle Weiss Cryptocurrency Ratingu nejlepší coiny • BAT zaznamenává po přidání na Coinbase propad • Čína povoluje vlastnění kryptoměn • Hard fork NEO Super – legitimní coin, nebo obyčejný scam? • Španělská banka BBVA poskytla půjčku přes Ethereum blockchain

XRP, Stellar, EOS a Cardano jsou podle Weiss Cryptocurrency Ratingu nejlepší coiny

Weiss Ratings publikoval nejnovější aktualizaci klasifikace kryptoměn. Z celkového počtu 111 hodnocených coinů pouze čtyři obdržely známku doporučující jejich nákup. Škála hodnocení je od nejlepší známky A+ po nejhorší E−. Pokud daný coin dostane hodnocení vyšší než B−, společnost radí jeho nákup. V případě známek C+ až C− ji doporučují držet a při hodnocení nižším než D− prodat. Podle zveřejněné studie získaly známku B čtyři kryptoměny. Konkrétně jde o XRP, XLM, ADA a EOS.

Z uvedeného vyplývá, že hodnotící komise radí investorům jejich nákup a akumulaci. Analytici uvádějí, že XRP a Stellar mají potenciál být užitečné pro tradiční finanční odvětví, zatím co EOS a ADA budou mít významnější vliv na úrovni budování decentralizovaných aplikací, respektive společenství.

Více se dočtete zde: ethereumworldnews.com (v angličtině).

BAT zaznamenává po přidání na Coinbase propad

Po tom, jak byl Basic Attention token (BAT) přidán na Coinbase (Coinbase Consumer), ztratil na hodnotě již téměř 20 % a přibližuje se k ceně, kterou měl před zalistováním na Coinbase Pro. Právě přidání na Coinbase Pro postupně zvedalo od 2. listopadu cenu tohoto coinu. Od včerejší noci však BAT klesá a v době psaní článku se pohybuje na úrovni 0,29 USD. Z aktuálních top 100 kryptoměn podle metriky CMC je na tom z pohledu ztráty jednoznačně nejhůře.

Více se dočtete zde: ethereumworldnews.com (v angličtině).

Čína povoluje vlastnění kryptoměn

Dobré zprávy přicházejí z Číny. Bitcoin byl legitimně definovaný a uznaný jako právní majetek, který může být vlastněn, převeden a využíván jako platební prostředek pro nákup zboží a služeb. Původně bylo totiž na základě rozhodnutí Mezinárodního rozhodčího soudu v Shenzhene držení a obchodování s kryptoměnami nelegální.

Loňský zákaz měl za následek nejen problémy pro kryptoburzy registrované v této zemi, ale i pro samotné těžební společnosti. Některé z nich se proto v důsledku vládního zákazu rozhodly změnit místo pro své podnikání a zaregistrovaly se v jiných zemích. Každopádně zákaz obchodování s kryptoměnami v Číně je minulostí, přičemž zmíněný soudní dvůr v Shenzene vydal stanovisko, kde se uvádí:

„Čínský soud potvrzuje, že Bitcoin je chráněný zákonem. Mezinárodní arbitrážní soud v případě kryptoměn rozhodl verdiktem, že Čína nezakazuje vlastnit ani převádět Bitcoin, nakolik je chráněn zákonem z důvodu jeho majetkové povahy a ekonomické hodnoty.“

Více se dočtete zde: btcnn.com (v angličtině).

Hard fork NEO Super – legitimní coin, nebo obyčejný scam?

Na zítra (sobota 10. 11. 2018) je ohlášen hard fork, kterým vznikne nová kryptoměna NEO Super (Neox), přičemž každý držitel kryptoměny NEO dostane Neox v poměru 1:2. Podle dev týmu bude NEO Super novou globální otevřenou platební sítí, která bude fungovat bez jakýchkoliv zbytečných zprostředkovatelů nebo centralizované kontroly. Na několika internetových fórech je však označován jako potenciální scam.

Každopádně link na oficiální stránku Neox naleznete zde. Většina otázek je zodpovězena v sekci FAQ. Úsudek si udělejte dle vlastního uvážení, avšak zatím žádná burza daný fork nepodpořila.

Více se dočtete zde: neo-super.org (v angličtině).

Španělská banka BBVA poskytla půjčku přes Ethereum blockchain

Španělská banka BBVA oficiálně vydala úvěr prostřednictvím Ethereum blockchainu. Jde o první transakci, která vyústila z delší doby připravovaného pilotního programu, který má přinést reálné využití Ethereum blockchainu v finančním odvětví. Úvěr, který získala španělská národní elektrárenská společnost Red Electrica, byl ve výši 150 milionů dolarů. Detaily ohledně použité kryptoměny však zveřejněny nebyly.

Více se dočtete zde: cryptoglobe.com (v angličtině).

Přeloženo ze slovenského originálu, který pro Kryptomagazín napsal Dalibor.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Rob

Jenom čtyři coiny se známkou pro nákup je dost pesimistický i na mě. A to se snažím fakt držet nohama na Zemi. Vzhledem k tomu, že jsou ještě pesimističtější než já… Hmmm… Že by na tom něco bylo? Ta krypta, co vybrali, jsou vlastně i z mého pohledu OK a některá jiná, podle mě ještě zajímavější a perspektivnější, v této známce podle mě chybí. Nicméně souhlas. XRP, XLM, EOS a ADA, proč ne. Přičemž XRP je pragmatická volba z rozumu (která se může leckomu i poněkud eklovat), ovšem pouze bude-li Ripple-X používat XRP token k převádění finanční hodnoty, což je podle mě logické, ale prý tomu tak není, čemuž jsem ještě stále neporozumněl. Budu rád, když mi to třeba přímo zde někdo vysvětlí. Cardano v kontextu některých jiných altcoinů taky zase až tak neuchvacuje a dokonce je, řekl bych, takové trochu polomrtvé co do aktivity týmu. EOS je skvělý až na sníženou decentraliaci, ale blockchain s 27 delegáty je podle mě reálně bezpečný, pokud nepředpokládám současný fyzický nátlak na oněch 27 delegátů za účelem ohnutí blockchainu či vypnutí systému. Je to tak trochu řešení pro rychlost na úkor bezpečnosti platformy. Já fandím myšlence hluboké decentralizace i EOS, ale více držím palce škálování v hluboké decentralizaci, což je opravdová výza. EOS problém škálovatelnosti vlastně obešel tím, že ho neřešil a rezignoval právě na hlubokou decentralizaci. Tím neříkám, že žádnou decentralizaci nemá nebo dokonce že se nejedná o blockchain, což jsem si nedávno někde přečetl. Samozřejmě, že EOS využívá blockchain. Ten sám o sobě ani žádnou decentralizaci nutně nepotřebuje. Decentralizovaný proces schvalování transakcí zajišťuje pouze bezpečnost nejnovějšího bloku proti jeho přepsání. Stellar? No je to profláklá záležitost, ale kromě šariji čím je vlastně tak originální? Je to slavný, technologicky vyspělý, coin s krásnou dlouhodobou TA, takže investory chápu.

Tak BAT nám konečně padá? Sláva!! Jen padej, padej a padni nám přímo do náruče! Já už jsem se děsil, aby nestoupnul o 1000%. To by byl konec. Jinak BRAVE je skvělý prohlížeč. Používám ho na PC i na mobilu, nemám mu dnes už v podstatě co vytknout a hlavně se stále zlepšuje. Mám za to, že myšlenka BAT, související se způsobem distribuce reklamy, obousměrných odměn a možností prodávat svobodně svá data třetím stranám na blockchainu, je prostě skvělá. Proto si zaslouží podpořit, když tedy zrovna BAT nemá úplně bláznivou vymyšlenou cenu, která teď bude muset snad měsíc padat, v což osobně pevně doufám a věřím. No a také se mu již rýsuje konkurence, což je fajn.

NEO Super… Koukal jsem na to jen zlehka a krom podpory Lightning network nevidím nic, co by mělo být důvodem pro skutečnost, aby existoval a přežil tento coin. Nakonec ani podpora LN není bůhví jaké terno. Tato síť pomůže hlavně Bitcoinu. Nezaobíral jsem se tím nijak do hloubky, tak mě kdyžtak opravte, pokud je opravdu tato digitální mince něčím výjimečná. Jedna věc, která se jistě může jevit jako nepodstatná, mi na tom ale hodně smrdí. A to je právě to slovo “super”. Jakmile někdo zvolí pro název svého produktu toto slovo, mám pocit, že to ani nemůže myslet vážně. Chápu, že tato má přecitlivělost je navýsost subjektivní.

spot_img