Protokol EOS21 umožní migraci tokenů. Znamená to problém pro Ethereum?

0
(0)

Zprávy a souhrny

Díky novému protokolu v síti EOS, který nese název EOS21, budou mít odteď tvůrci smart kontraktů a decentralizovaných aplikací, které fungovaly v síti Ethereum, jedinečnou příležitost „přenést“ svoje projekty na EOS.

Protokol EOS21

Společnost shEOS, jejímž hlavním zaměřením je pomáhat firmám zakládat tokeny v síti EOS a zároveň poskytovat důležitou infrastrukturu pro tuto síť, vytvořila nový protokol s názvem EOS21. Ten umožňuje jednoduchý přechod ERC-20 tokenů ze sítě Ethereum do ekosystému EOS.

Společnost shEOS se k danému protokolu vyjádřila slovy:

„Myslíme si, že vývojáři by měli mít technickou a tvůrcovskou svobodu, proto jsme navrhli protokol, který by to umožnil. Uvědomili jsme si, že pro celkový vývoj je nejdůležitější vzájemná kompatibilita a interoperabilita mezi jednotlivými blockchainy. Je totiž všeobecně známo, že každý blockchain nabízí určité vlastnosti, které ho dělají atraktivnějšími v závislosti od potřeb samotného developera decentralizovaných aplikací.“

Opustí vývojáři dApps síť Ethereum?

Novinka, kterou EOS přináší, může postupně vést k masivnímu odchodu vývojářů z Ethereum mainnetu do (v současnosti) atraktivnějšího ekosystému, který EOS nabízí. Ten aktuálně disponuje především rychlejšími transakčními časy (nemá problém se škálováním jako Ethereum). Společnost shEOS v rámci nového protokolu vyzdvihla též možnost párování EOS a Ethereum tokenů v rámci některých aplikací, což může být dalším silným impulsem pro vývojáře na změnu prostředí pro vývoj svých dApps.

Zjednodušeně řečeno, EOS21 funguje na principu, že zruší ERC-20 tokeny v síti Ethereum a následně je vytvoří v síti EOS. Po ukončení migrace do cílového řetězce token ve zdrojovém řetězci zanikne a nebude dále existovat.

Mohlo by vás zajímat: Transakce Monera za dva centy – Představujeme vám Beryllium Bullet

Zajímavostí kromě samotného protokolu je také fakt, že tým shEOS je téměř 100% tvořen ženami. Od toho je odvozený i název shEOS (she – v angličtině „ona“). Ženské zastoupení, resp. téměř čistě ženské týmy, je přitom v oblasti kryptoměn a blockchainu spíše výjimkou než pravidlem.

Tip: Pokud chcete nakupovat kryptoměny bez poplatků a získat 10 USD za první registraci na Coinbase, podívejte se na tento návod.

Nárůst uživatelů sítě

Postupné vylepšování ekosystému EOS již přináší první úspěchy. Jen nedávno tato síť zaznamenala masivní nárůst uživatelů. Ten se aktuálně pohybuje na úrovni 60.000, přičemž celkový počet účtů v síti je až 430.000. Z přiloženého tweetu je vidět, že i napříč strmému poklesu v polovině října počet uživatelů stále roste a od léta tohoto roku zaznamenal až 500% nárůst.

Závěr

EOS však neboduje jen technologií a počtem aktivních členů sítě. Když se podíváme na aktuální data ze stránky Blocktivity, tak v souhrně zpracovaných transakcí za posledních 24 hodin jednoznačně vede. Rychlé a levné transakce, uživatelsky přívětivé prostředí pro vývoj dApps, jakož i nový protokol podporující migraci tokenů, jsou jasnými signály, že EOS se z technologického hlediska ubírá správným směrem.

Určitě nebude náhodou, že v rámci měsíčních reportů publikovaných Výzkumným institutem pro rozvoj elektronického informačního průmyslu v Číně, kde se hodnotí jednotlivé kryptoprojekty, se už 3x umístil na první pozici.

Tento článek je přeložen ze slovenského originálu, který pro vás připravil náš redaktor Dalibor.

Zdroj:
ethereumworldnews.com
cryptoglobe.com


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Cryptominer

No tak snad to celé nepadne na hubu.

Reklama: