[UPDATE] Nejistota – Problémy s Ethereum Constantinopole – v 2018 se ho asi nedočkáme

0
(0)

Včera jsme vás informovali o testování Constantinopole updatu pro Ethereum na síti Ropsten. Tato síť funguje podobně jako ETH samotné. Skládá se z množství decentralizovaných uzlů, na kterých běží různé těžební softwary. Mince vzniklé z těžby však nemají hodnotu, protože se neobchodují na žádné burze, a celý projekt slouží jako jedno velké testovací hřiště pro vývojáře softwaru pro Ethereum.

Síť Ropsten je veřejná a simuluje Ethereum blockchain. I vy se můžete stát její součástí. Jistá skupina minerů tuto skutečnost využila a rozhodla se zabránit vývojářům v testování Constantinopole updatu. Jednoduše nepřešla na nového klienta, vytvořila nejdelší chain a výrazně zdržela další aktivity.

Připomíná nám to situaci z minulého roku, kdy neznámý útočník Ropsten zaspamoval tisíci transakcemi a pozdržel tak testování updatu Byzantine.

Problémy s vytvořením konsensu na Ropsten testnetu

Constantinopole update kromě několika vylepšení obsahuje kód, který odpálí tzv. difficulty bomb – exponenciálně zvyšování obtížnosti těžby a velikosti bloků – které po čase ochromí současný Ethereum blockchain. Jde o způsob, jak donutit komunitu, aby v budoucnu přešla na energeticky méně náročný a rychlejší Proof-of-Stake konsensus algoritmus a zapomněla na těžbu pomocí grafických karet.

Více o Proof-of-Stake najdete v tomto článku. Brzy na Kryptomagazinu publikujeme i pohled do budoucnosti Etherea. Přihlaste se k odběru notifikací (návod najdete zde), ať vám to neuteče.

To se samozřejmě minerům nelíbí. Možná proto se rozhodli ztrpčit vývojářům život tím, že zaútočili na Ropsten a nepřešli na nový zdrojový kód. Situaci se však nakonec podařilo vyřešit. Skupina dobrovolníků zvýšila výkon svých Ropsten minerů s Constantinopole updatem.

Trojitý fork kvůli Geth a Parity

A pak se objevil další problém. Testování Constantinopole updatu zahrnuje zkoušení implementací nových pravidel od různých společností. Geth a Parity se bohužel neshodly se zbytkem sítě a vznikl tak trojitý fork.

Přechod na Constantinopole bez podpory ze strany těchto služeb by byl přinejmenším problematický.

Constantinopole až v roce 2019

Momentálně je nutné situaci pořádně prozkoumat, zjistit, kdo má chybu ve zdrojovém kódu, opravit ji a znovu vše pořádně otestovat. Je tedy nepravděpodobné, že přechod na Constantinopole stihneme ještě letos.

 

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img