Ethereum Constantinopole hard-fork aktivován na testnetu! – Vše jde podle plánu

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • White paper pro digitální dolar připravuje půdu pro americkou CBDC • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Největší velryba? Grayscale vzbuzuje obavy o centralizaci Bitcoinu • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Bitcoin prolomil...

Kryptoměna Ethereum na konci tohoto roku projde dalším velkým vylepšením. Dnes se totiž na síti Ropsten začal testovat Constantinopole – druhá polovina Metropolis updatu. Ve zkratce jde o pět zpětně kompatibilních vylepšení Ethereum blockchainu, které optimalizují fungování sítě a mimo jiné také odpálí takzvanou difficulty bomb – exponenciálně zvyšování obtížnosti těžby Ethereum Coin.

Constantinopole se na Ropsten nasadil vytížením bloku číslo 4 230 000. Těsně po nasazení nastal menší chaos. Mineři totiž nebyli schopni vytěžit další blok a hlavní vývojáři nebyli dostupní. Ropsten se nakonec rozběhl až po dvou hodinách, ale zcela bez transakcí.

Podle blockchain exploreru etherscan.io však už vše funguje. V době psaní tohoto článku jsme na bloku číslo 4 233 805 a v každém bloku se nacházejí stovky transakcí.

Hlavní vývojáři se na pravidelném setkání vyjádřili, že Constantinopole by měl být do mainnetu nasazen přibližně měsíc po konferenci Devcon 4. Ta se bude konat na konci října v Praze! O Devcone a dalších konferencích (všechny se odehrají v průběhu příštího týdne v Praze) se dočtete v tomto článku.

Více o budoucnosti Ethereum blockchainu

Je důležité poznamenat, že Ethereum není statický systém. Konkurenti běžící na technologii blockchain 3.0 jako TRON nebo EOS se sice mohou pochlubit vyšší rychlostí a nižší cenou za transakce, ale Ethereum nebude dlouho zaostávat.

Po spuštění Constantinopolu se po čase přestane vyplácet těžba a nasadí se Proof-of-Stake protokol Casper. Ten zvýší bezpečnost a rychlost sítě, sníží poplatky za transakce a umožní snadnější nasazení škálovacích řešení jako Sharding a Raiden Network.

Zjistěte více: Co je to Proof-of-Stake?

Sharding si můžete představit jako mnoho synchronizovaných blockchainů. Nebude tak nadále nutné uchovávat na každém uzlu celý blockchain a rychlost sítě se zvýší až stonásobně.

Raiden Network na Ethereal bude fungovat podobně jako Lightning Network na BTC blockchainu. Jde o jakousi síť, která funguje nad hlavním blockchainem (nebo nad Shard) a spojuje velké množství transakcí. Tímto způsobem se snižují poplatky a výrazně se zvyšuje rychlost sítě (teoreticky o další stonásobek – po nasazení Sharding protokolu na každém Shard!). Vylepšení shardingu – Plazma – pak přinese větší volnost a nové možnosti pro vývojáře.

Víte, že: Casper a Sharding by měly být nasazené už v roce 2020

Samozřejmě, existují i ​​další projekty, které budou v budoucnu implementovány do hlavního ETH mainnetu. Je však důležité poznamenat, že jde o neuvěřitelně složité věci, které se nesmí uspěchat. Pokud by se totiž Ethereum dalo hacknout, byla by to pro celou síť pohroma. Musíme být trpěliví.

Zajímá vás to? Doporučujeme přečíst:

Vše, co potřebujete vědět o Ethereu a škálování: Sharding, Casper a Plazma

Přeloženo ze slovenského originálu, který pro vás napsal Samuel S.

 

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
Hodnocení článku
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře