Novinky z vývoje Etherea • Sharding už v roce 2020! Tvrdí Justin Drake

0
(0)

Zprávy a souhrny

Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

O vývoji softwaru, který v budoucnu Ethereu umožní škálovat svůj blockchain a výrazně tak zvýšit rychlost zpracovávání transakcí, píšeme relativně často. Například v tomto článku jsme vás informovali, že Vitalik Buterin už má hotový částečný proof-of-concept.

Po spuštění shardovacího protokolu rychlost ETH blockchainu postupně vzroste, a to až na milion transakcí za sekundu. Developer z Ethereum Foundation – Justin Drake – dnes trochu přiblížil, jak pokračuje vývoj a okomentoval nejnovější dění ve firmě.

Další novinka: Ethereum ETC777 standard nabízí mnoho vylepšení

Co jsme se dozvěděli od Justina Draka?

V první řadě zde máme důležitý odhad. Sharding by měl být hotový přibližně v roce 2020. To v podstatě sedí, i Vitalik nedávno hovořil o tomto roce.

Co je však ještě důležitější, vývoj shardovacího protokolu se spojil s vývojem protokolu Casper. Oba projekty měly od začátku v Ethereum Foundation vysokou prioritu. Kdysi však fungovaly zcela samostatně. Jejich nedávné propojení přineslo několik výhod.


Casper je proof-of-stake protokol vyvíjený společností Ethereum Foundation. V budoucnu nahradí současnou těžbu pomocí GPU. Cílem Casperu je v první řadě dosažení „finality“ a snížení ceny za dosažení konsenzu na platformě. Více o Casperu naleznete zde.


Sharding má v současné fázi vývoje problém s bezpečností. Jednotlivé Shardy si můžete představit jako samostatné blockchainy. Spolu však tvoří jednu velkou „naporcovanou“ platformu a sdílejí pravidla k dosahování konsenzu.

„Momentálně Shardy fungují jako paralelní vesmíry. Před nasazením tohoto protokolu musíme vymyslet způsob, jak by mohly mezi sebou komunikovat. Řešíme to pomocí cross-linků a checkpointů.“

-Řekl Justin Drake.

Může vás zajímat: Ethereum brzy získá Casper testnet! (Starší článek)

Výhody spojení vývoje shardingu a Casperu

Dnes už protokoly Casper a sharding sdílejí stejnou infrastrukturu a jejich spojení do jednoho projektu umožňuje zvýšit bezpečnost checkpointů. Druhou výhodou je, že Casper umožnil další optimalizace, které výrazně zvýšily škálovatelnost celého systému.

Podle Justina Draka bude Casper hotový a nasazený do produkce v průběhu roku 2019. Sharding bude následovat o rok později. Tudíž máme před sebou pravděpodobně poslední rok těžby Etheru pomocí GPU. Bude skutečně zajímavé sledovat přechod z PoW na PoS konsensus a hlavně reakci těžařů.

Tento článek je přeložen ze slovenského originálu, který pro vás připravil Samuel Slavkovský.

Zdroje:
ccn.com
kryptomagazin


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: