Pro britské občany s chutí investovat do kryptoměn a NFT to začíná vypadat na chmurný rok 2022. Regulační orgány totiž údajně slíbily, že zasáhnou proti tomuto odvětví z obav, že mladí lidé riskují ztrátu svých peněz kvůli podvodným schématům.
Nejzranitelnější jsou mladí lidé
Podle místního zpravodajství zákonodárci ve Westminsteru bijí na poplach kvůli rostoucímu počtu kampaní propagujících digitální investiční šílenství, jako jsou NFT a kryptoměny, zaměřené na „zranitelné mladé lidi“.
Tato praxe se již přelila do sportovního průmyslu a vystavuje miliony mladých lidí ve Spojeném království vysokému a reálnému nebezpečí, že přijdou o své peníze nebo propadnou závislosti na hazardních hrách. Kritici si rýpli do způsobu propagace některých kryptoměn a tvrdí, že povzbuzují uživatele k zapojení do rizikového a do značné míry neregulovaného odvětví.
V současné době ve Spojeném království chybí samostatné zákony, které by kryptoaktiva regulovaly. Úřadům tak zbývá pouze omezená možnost spoléhat se na Úřad pro reklamní standardy (ASA), který reguluje komerční reklamu.
V uplynulém roce zákonodárci vyzývali vládu, aby se věnovala otázkám regulace kryptoměn. Množí se také apely na to, aby krypto spadalo do působnosti úřadu Financial Conduct Authority (FCA).
Velká Británie není příznivcem fanouškovských tokenů a oblasti NFT
Zatímco Bitcoin, Ethereum, USDT, Cardano, Solana a řada dalších kryptoměn jsou (vzhledem ke svým pozitivním výsledkům) nadále po celém světě přijímány, britští zákonodárci dávají stále častěji najevo svůj odpor k menším mincím a fanouškovským tokenům.
Podle nich tyto tokeny a NFT nejsou ničím jiným než nástrojem spekulace, a zákonodárci nyní vyzývají k přijetí přísnějších zákonů na ochranu svých občanů před těmito schématy. Konzervativní poslanec Richard Holden nedávno řekl:
„Je to divoký západ, tato šedá zóna mezi vysoce pákovými finančními investicemi na jedné straně a těmito produkty, které by se daly docela snadno a rozumně považovat za hazardní hry. Je třeba, aby zde existovalo jasné rozlišení, které by lidi chránilo.“
Navzdory tomu, že chybí jasné zákony, které by toto rozvíjející se odvětví regulovaly, Spojené království již nad pochybnými aktivitami v oblasti kryptoměn „práská bičem“. Minulý měsíc obdržel fotbalový klub Arsenal varování od ASA za propagaci fanouškovských tokenů poté, co dozorový orgán prohlásil, že fotbalový klub „neilustroval riziko investice“.
Ve stejném měsíci vydala ASA zákaz proti dalším sedmi kryptoreklamám společností eToro, Coinburp, Kraken, Luno, EXMO, Coinbase a řetězce pizzerií Papa John’s
Hollywoodský herec Matt Damon byl také kritizován za reklamu na Crypto.com, kde byl jeho výrok „štěstí přeje odvážným“ označen za (do jisté míry) ponižující schéma pro získání peněz. Jeden z diskutujících na Twitteru po shlédnutí reklamy napsal:
„Na světě není dost fuj, abychom popsali Matta Damona inzerujícího Ponziho schéma“
Závěr
Přes vše výše uvedené by se rok 2022 mohl ukázat jako významný pro kryptografický průmysl nejen ve Velké Británii, ale i v jiných částech světa, protože stále více vlád se snaží ozdravit kryptografický ekosystém eliminací špatných hráčů. Troufám si říci, že příští rok nás ve světě kryptoměn čeká všechno možné, jen ne žádná dlouhodobá nuda.
Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.
„Na světě není dost fuj, abychom popsali Matta Damona inzerujícího Ponziho schéma“
😀😀😀 Ty automatické překlady by Google Translator by bylo fajn trošku upravovat, ať to má nějakou úroveň
Věřte tomu, nebo ne, ale nad tímhle jsem se dlouho zamýšlel a upravoval, aby byli čtenáři spokojeni. Jak vidno, ne vždy se lze každému zavděčit.
Na světě není dostatečně opovržlivý výraz abychom mohli popsat Matta Damona inzerujícího Ponziho schéma.
Na světě není dostatečně opovržlivý výraz, jakým bychom mohli popsat podporu MD, integrujícího Ponziho schéma.. Takhle mi to dává smysl.
Je to úplně divné myslím že tohle nepochopí nikdo 😀
Aspoň někde mají rozum, totální nesmysl tahle mánie s nft a kryptoměnou
Jasně dědo…
Taky mi připadá, že ti malí nesvéprávní smradi mají příliš mnoho peněz, když je neváhají utrácet za takové kraviny (pardon investovat…)
Mne zase připadá, že ti staří komunističtí dědci mají až moc velké pravomoce nad nastupující generaci, ktera uvažuje a funguje úplně jinak. Nazýváte tady kryptoměny kravinou přitom o nich zřejmě vůbec nic nevíte. Samozřejmě, že se najdou podvodné projekty a lide co si chtějí nahrabat, že se z toho stava ted trend. Ale nepřijde mi jako dobré reseni zákazat obecne kryptomeny a snazit se je vyřadit ze hry (což spíše delaji z duvodu obav, že jim už síla teto komunity zacina přerůstat přes hlavu, urcite ne kvůli mladým lidem co ztrácí penize :dd když je vsude legální protočit sve celoživotní úspory za vecer na rulete). Bylo by dobre spíše se na tyto technologie adaptovat a využít jejich potenciálu k zlepšení kvality služeb, bankovnictví a celkove financí. Naopak si myslim, ze je dobre, ze mladí lide maji zájem o investování a nakládání s penězi i jinak než je prokalit v hospodě :))
Tak zrovna E15 o kryptoměnách ví docela dost, je to dokonce nadšený BTC fanoušek 🙂