Identita avatarů ve světech Metaverse pod taktovkou Coinbase?

5
(2)

Coinbase se připravuje na metaverse, tentokrát se rozhodla zaměřit na jednu oblast, na kterou většina vývojářů zřejmě trošku pozapomněla, a která přitom tvoří zásadní součást tohoto virtuálního světa. Ano, jde o identitu.

V jednom ze svých nedávných postů se zakladatel burzy Brian Armstrong pustil do vysvětlování plánů své firmy v Metaverse. Pohled Coinbase nejlépe vysvětluje Mathew Ball, obchodník s rizikovým kapitálem a renomovaný autor:

“Budoucnost internetu: “Metaverse je masivně rozšířená, trvalá, interaktivní a interoperabilní platforma v reálném čase, která se skládá z propojených virtuálních světů, kde se lidé mohou stýkat, pracovat, obchodovat, hrát si či třeba tvořit”

Převzetí kontroly

Zatímco valná většina lidí předpokládá, že Metaverse je něco jako hry, virtuální realita nebo Web3, Armstrong to vidí jinak. Předpokládá, že na rozdíl od dnešního internetu bude existovat mnoho různých Metaverzí, které po skončení prací budou vzájemně propojeny.

To je podle něj důležité v tom smyslu, že se tím uvedou do života nedůvěryhodné interakce v rámci ekosystému, a to díky využití blockchainu k přenosu identity a vlastnictví napříč Metaversemi. Tím zase odpadne potřeba zprostředkovatelů nebo povolení autorit k účasti na aktivitách.

Vytváření jedinečných identit ve světech Metaverse

Armstrong ve svém zamyšlení dodává, že zatímco již existuje mnoho subjektů, které se s touto novou technologií seznamují, vytvářejí hry a virtuální simulace objektů reálného světa, on osobně má pocit, že něco zůstává opomenuto.

Společnost Coinbase si proto “agendu identity” stanovila jako jednu z hlavních priorit, jak by mohla vypadat budoucnost. Armstrong vidí obrovskou příležitost v tom, aby postavy v těchto virtuálních světech získaly trvalou identitu.

“Identita určuje, kdo jste, k čemu máte přístup, co můžete dělat a jak jste reprezentováni napříč světy Metaverse”

Aby vše fungovalo, bude muset takováto identita zahrnovat snadné přihlášení, jedinečné ID, avatar, který uživatele reprezentuje, metadata, která jej sledují a atestace, aby bylo možné prokázat, kdo je.

Za tímto účelem chce Coinbase vytvořit jakousi nástupní rampu identity do Metaverza tím, že ve spolupráci s ENS vytvoří jedinečné uživatelské jméno NFT, které se přeloží do peněženky. To poskytne uživatelům jedinečné ID umožňující jejich jednoznačnou identifikaci v různých světech Metaverse.

Závěr

Coinbase také pracuje na projektu, který uživatelům umožní zakoupit si avatar, definovat a udržovat svůj veřejný profil a také pomůže se získáním důvěry. Jakmile bude tento projekt dokončen, budou se uživatelé moci přihlásit do každé aplikace v Metaversu.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se připojit také na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Tomáš

Dojebali jsme celý fyzicky svět ve kterém se nám nechce žít, tak si naivně myslíme, že se ukryjeme do nějakého metaverza v avatarech… Já ti nevím… To je vtip?

E15

Jsou teorie, že pro chudší vrstvy to bude jediná šance, jak si něco užít, protože reálný svět bude pro ně bude příliš drahý :-DD.

Pavel

Ani ne tak příliš drahý, jako spíš příliš dojebaný, jak právě zmiňuje Tomáš.
Virtuální světy už dnes jsou takovým únikem pro mnohé. A časem se celá situace bude přiostřovat. Není se na co těšit, ale virtualita nakonec setře realitu pro každého, kdo bude chtít prožít něco pozoruhodného.

Takže technologie metaverse mají rozhodně budoucnost. Virtualita, až se trochu víc rozjede, bude sice stát za prd, ale nakonec zůstane jako jediná, kam všichni směřují za novými zážitky. Jen počkejte, co všechno nám časy příští přichystají. :~(

E15

Nj. člověk si pak bude moci vybrat, jestli si dá dobytí severního pólu v Metaverse a nebo výlet na Kokořín v reálu, každý dle svého vkusu :-))

Mimochodem moc nechápu, o jakém dojebání je vlastně řeč. O životě, jaký vedeme my, se našim předkům ani nesnilo…

spot_img