Čínská centrální banka navrhuje monitorovat metaverse a NFT

5
(2)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Čínský zásah proti kryptoměnám se rozšiřuje na metaverse a nezaměnitelné tokeny (NFT), naznačil nedávno jeden z vedoucích pracovníků Čínské lidové banky (PBoC).

Regulace

V projevu na národním summitu o finanční bezpečnosti Gou Wenjun, ředitel oddělení pro boj proti praní špinavých peněz (AML) v PBoC, poukázal na rizika spojená s ponecháním nových trendů krypto ekosystému, jako jsou NFT a metaverse, bez regulace.

Tvrdil, že zatímco lidé budou zmíněná digitální aktiva využívat k ochraně soukromí a zhodnocování majetku, jsou také náchylná k využívání k nezákonným účelům, jako je praní špinavých peněz a daňové úniky.

Rychle se rozvíjející inovace krypto světa vyžadují vyšší požadavky, pokud jde o dohled nad riziky a správu, uvedl vedoucí oddělení AML. Dodal, že izolovaná povaha kryptoaktiv, NFT a položek založených na metaverse od reálného světa může být použita jako nástroj praní špinavých peněz.

Pohled na vývoj metaverse

Gou navrhl objektivní pohled na vývoj virtuálních aktiv a vývoj podkladových technologií a navrhl „vyjasnit rozdělení odpovědností v oblasti dohledu, zlepšit transparentnost virtuálních aktiv a prozkoumat využití dohledových sandboxů ke studiu a posouzení podstaty a povahy virtuálních aktiv“.

Jako druhý krok Gou uvedl, že Čína by měla posílit monitorování a analýzu transakcí s digitálními aktivy. Navrhl, aby banky a platební služby, které poskytují brány pro převod fiatu na krypto, ověřovaly odesílatele a příjemce pomocí skutečných jmen a zároveň zlepšily schopnost identifikovat podezřelé transakce.

Úředník PBoC navrhl zlepšit aplikaci nových technologií a zřídit systém sledování transakcí s digitálními aktivy a sledování. Takový systém by využíval umělou inteligenci, strojové učení a další technologie k označování účtů, které provádějí transakce se zkoumanými adresami.

A konečně, Gou je otevřen zlepšení spolupráce mezi finančními zpravodajskými agenturami po celém světě s cílem vytvořit mezinárodní koalici pro boj proti trestné činnosti související s kryptoměnami.

„Centrum pro boj proti praní špinavých peněz bude pokračovat v prohlubování sdílení informací a spolupráce při společném vyšetřování s 60 zahraničními finančními zpravodajskými agenturami,“

– dodal.

Závěr

Regulace kryptoměn, NFT a metaverse vypadá tak, že v podstatě povaha těchto věcí bude úplně potlačena. Přidejte se také na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: