Čína začíná banovat krypto magazíny první už sprovodili ze světa, začal nový hon na média?

3.7
(3)
Dariusz Matuszyński
Dariusz Matuszyński
Jsem zakladatelem portálu Kryptomagazin.cz, o kryptoměnách na české scéně nebylo prakticky nic, a tak jsem se rozhodl to napravit. Mám rád myšlenku decentralizace, trochu toho cypherpunku a kryptoanarchie. Krypto odvětví je můj svět, kde se denně pohybuji a pracuji, nemohu to tedy již nazvat koníčkem nebo zálibou. Rád vás na vašem kryptomagazínu vždy uvítám :)

Číná tak nějak stále neví co s kryptoměnami, neumí je dobře kontrolovat, a tak sahá jen po banech. Nejdříve na to doplatili mineři, které čína vyhnala a nyní to vypadá, že se blíží konec kryptoměnových magazínů a médií.

ChainNews je již zabanován

ChainNews, jeden z předních čínských krypto zpravodajských webů, právě skončil, řekl spoluzakladatel Feng Liu ve zprávě na Twitteru. (Zpráva  z twitteru je čínsky takže ji nepřikládáme).

Vypadalo to z počátku jen na výpadek

15. listopadu ChainNews uvedl, že jejich webové stránky budou na několik hodin mimo provoz z důvodu údržby, ale tým bude pokračovat ve zveřejňování zpráv přes Telegram a  Twitter.

Na Chainnews TW a TG je však od 25. listopadu ticho a již žádné novinky nezveřejňují.
Tento ban následuje po prohlášení Číny z 24. září, že posílí cenzuru zpravodajských serverů o kryptoměnách spolu s dalším tlakem na eliminaci obchodování a těžbu.
Zakladatel Liu odmítla uzavření více komentovat.

Čína vyhání celé krypto odvětví

Čína si těmito kroky v podstatě vyhání celé kryptoměnové odvětví. Těžko říci zda pro ně opravdu představuje tak velký problém, ale jedno je jisté, krypto v podstatě osvobozuje lidi od lpění na systému a to bude hlavní kámen úrazu. Oni potřebují lidi závislé na státu, které sami kontrolují, živí a šatí…

Závěr

Osobně si ale myslím, že na to velmi brzy doplatí. Zisky ze všech krypto firem si tak nejspíše jen najdou jinou zemi. Těžaři, obchodníci a média se přesunou, a Číně místo tučných zisků zbydou oči pro pláč.

Zdroje:
Zdroj: Coindesk

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Lada Vondra

Není se co divit. Čína se snaží prosadit používání digitálního jüanu, který má v budoucnu zcela nahradit hotové peníze, a tudíž, aby jeho implementace byla co nejúspěšnější, nic jiného ji nezbývá, než likvidovat konkurenci tohoto digitálního aktiva.

spot_img

Zeptej se cokoliv

Ahoj jsem KryptoBot a nejsem člověk. Pokud potřebuješ komunikovat s lidmi, pošli mail na: [email protected] - jinak se mně zeptej na cokoliv a já ti odpovím :)