[Odpolední zprávy] • Huobi zastaví své služby v Singapuru • a další články

5
(1)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Během víkendu, tedy před pouhými třemi dny, se cena primární kryptoměny propadla na 60 000 USD. Jednalo se o třetí takový pokles v řadě během jednoho týdne. Situace se však rychle změnila a BTC začal rychle posilovat na hodnotě. Během jediného dne aktivum prudce vzrostlo o 4 000 USD a přiblížilo se na centimetry svému říjnovému maximu 67 000 USD.

Přestože se mu ho zpočátku nepodařilo překonat, Bitcoin v následujících hodinách zahájil další růst a dosáhl vrcholu 68 700 USD, který se stal novým historickým maximem. Od té doby však toto aktivum ztratilo část své hodnoty a nyní kleslo pod 67 000 USD.

Většina altcoinového prostoru také v posledních dnech zaznamenala působivé zisky, včetně nových historických maxim. Jedním z nich bylo i Ethereum, které zaznamenalo nové rekordy na úrovni téměř 4 900 USD. Druhá největší kryptoměna se však od té doby také propadla a v současné době se obchoduje těsně nad 4 700 USD. [1]

Technická analýza: BTC/USD – potenciální ending diagonal?

Přehled trhu: Bitcoin na historickém maximu!

Kryptoměny

Mise na Měsíc, DOGE-1, má odstartovat se společností SpaceX na začátku roku 2022

DOGE-1, první mise na Měsíc financovaná kryptoměnami, má odstartovat začátkem příštího roku na základě nového partnerství dvou blockchainových společností a výrobce Geometric Energy Corporation, známého také jako GEC.

Unizen, smart exchange ecosystem a ZenX, decentralized finance incubator, ve středu oznámily, že jsou v procesu stavby a vypuštění DOGE-1, 40kilogramové družice CubeSat, která poskytne nový způsob využití kryptoměn. CubeSat bude cestovat na „stabilní oběžnou dráhu Měsíce“, aby získával lunární prostorové informace ze senzorů a kamer, které budou odeslány zpět do GEC k analýze.

CubeSat bude rozmístěn na základě dohody o vypuštění se společností SpaceX FalconX, které je naplánováno na první čtvrtletí roku 2022, ačkoli nebyla poskytnuta žádná přesná data. [2a]

Banky, burzy, firmy

Provozní ředitelka Robinhood chválí Shiba Inu komunitu, ale neposkytuje podrobnosti o zalistování

Christine Brown, provozní ředitelka kryptoměnové odnože společnosti Robinhood, se domnívá, že komunita Shiba Inu udělala dobře, když vyjádřila své přání, aby byl meme coin uveden na burzu. Oblíbená obchodní platforma se k tomu však stále staví odmítavě.

Během rozhovoru pro akci Crypto Goes Mainstream byla Brown nevyhnutelně dotázána na postoj své společnosti k raketově rostoucí popularitě meme coinu Shiba Inu. Mnozí členové komunity si totiž kladli otázku, zda společnost Robinhood skutečně přidá služby SHIB, jako to udělala s jinou meme mincí – Dogecoin.

Probíhající petice „laskavě žádáme společnost Robinhood o zařazení mince Shiba Inu“ má nyní více než půl milionu podpisů. Brown však ujistila, že není schopna poskytnout podrobnosti o plánech firmy, pokud jde o přidání nových tokenů. Místo toho uvedla, že Robinhood je „společnost, která dbá především na bezpečnost“ a která dobře funguje v rámci regulací. [3a]

Huobi zastaví své služby v Singapuru

Huobi Global, jedna z největších světových kryptoburz podle objemu obchodů, ukončuje krátce po odchodu z Číny svou činnost v Singapuru. Huobi zruší účty všech uživatelů se sídlem v Singapuru do konce března příštího roku, oznámila společnost oficiálně v úterý pozdě večer.

Všichni klienti Huobi se sídlem v Singapuru by měli uzavřít aktivní pozice a vybrat svá digitální aktiva do 31. března 2022, uvedla Huobi. Burza také do března postupně zastaví přístup ke službám Huobi v Singapuru, uvádí se v oznámení. Tento krok je součástí snahy o dodržení příslušných předpisů místních finančních úřadů, uvedla firma. [3b]

CBDC, Regulace

Ministryně Zimbabwe poukazuje na zájem o CBDC

Zimbabwská ministryně informací veřejně odmítla probíhající zvěsti o tom, že země zvažuje přijetí kryptoměn a Bitcoinu (BTC). Ministryně Monica Mutsvangwa spíše objasnila, že zimbabwská vláda má zájem experimentovat s digitální měnou centrální banky (CBDC).

Fáma o přijetí kryptoměny v Zimbabwe vznikla na základě četných zpráv citujících Charlese Wekweteho, tajemníka prezidentské kanceláře, který uvedl, že vláda jedná s podniky ze soukromého sektoru, aby pomohla zavést kryptoměnu v zemi.

Pouhý den po těchto zprávách se Mutsvangwa dostavila na vládní briefing, aby odmítla probíhající tvrzení o přijetí kryptoměn. [4a]

Střední cesta ohledně krypto zákona by mohla být v Indii představena tento měsíc

Indická vláda chce na zimním zasedání parlamentu předložit návrh zákona o kryptoměnách ve snaze „urychlit“ regulaci rychle rostoucího ekosystému, uvedla televize CNBC-TV18.

Indie poprvé připravila návrh zákona o zákazu všech kryptoměn na rozpočtovém zasedání v roce 2021, ale nikdy nebyl předložen k projednání. Úředníci se nyní snaží návrh zákona upravit a zaujmout střední cestu – tedy vyhnout se extrémně negativním nebo pozitivním opatřením, jako je zákaz kryptoměn nebo jejich přijetí jako zákonného platidla jako v Salvadoru. Podle zpráv ze začátku září se vláda snaží klasifikovat krypto jako komodity ve třídě aktiv. V srpnu ministr financí uvedl, že návrh zákona o kryptoměnách čeká na přikývnutí od kabinetu Unie. [4b]

Jihokorejský ministr financí stále věří v 20% krypto daň pro rok 2022

Zdanění zisků z virtuálních aktiv je v současné době možná nejžhavějším tématem v Jižní Koreji, zemi, kde je trh s kryptoměnami podle odhadů třetí největší na světě podle tržní kapitalizace. Plán země zdanit od příštího roku příjmy z obchodování s kryptoměnami 20 % rozzlobil mnoho investorů, což přimělo zákonodárce a dokonce i jednoho prezidentského kandidáta, aby se zasadili o odklad daňového zákona. Jihokorejský ministr financí si ale po celou dobu stojí za svým původním plánem.

V lednu letošního roku jihokorejské ministerstvo hospodářství a financí oznámilo novelu zákona o dani z příjmu, která se brzy setkala s odporem investorů do virtuálních aktiv. Novelizovaný zákon stanoví, že Národní daňová služba bude vybírat 20 % ze zisků z obchodování s kryptoměnami nad částku 2,5 milionu korejských wonů, tedy asi 2 120 USD. [4c]

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: