Australská senátorka: Bitcoin bude mainstreamovou technologií

5
(3)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Australská senátorka Jane Hume prohlásila, že Bitcoin není jen módním výstřelkem. Věří, že kryptoměny se brzy objeví jako mainstreamová technologie. Co dalšího prohlásila o australská senátorka o kryptoměnách?

Bitcoin nejzářivější technologie

Australská senátorka Jane Hume v nedávném rozhovoru pro Australian Financial Review veřejně podpořila digitální aktiva. Reagovala mimo jiné na prohlášení vedoucího oddělení platební politiky v Reserve Bank of Australia, Tonyho Richardse, který o kryptoměnách mluvil jako o módním výstřelku.

Senátorka Hume s výrokem nesouhlasila. Dle jejího vyjádření je kryptoměnový průmysl  choulostivá oblast, ke které by místní vláda měla přistupovat obezřetně, ale ne ustrašeně. Hume věří, že kryptoměny nejsou pouhým výstřelkem a nakonec se objeví jako mainstreamová technologie.

„Jak průmysl, tak vláda musí uznat, že to není módní záležitost.“

Australská politička dále prohlásila, že kryptoměny si v průběhu několika let získaly pozornost u mnoha Australanů. Nedávný průzkum Qualtrics [1] dokonce ukázal, že držitelem digitálních aktiv je zhruba každý pátý Australan. Nejoblíbenějšími kryptoměnami v zemi jsou Bitcoin, Ethereum a Dogecoin.

Jane Hume se také zabývala decentralizovanými financemi (DeFi). Předpověděla, že DeFi bude pro Austrálii znamenat neuvěřitelné příležitosti v budoucnu a Austrálie nesmí zůstat pozadu. Otevřený přístup ke kryptoměnám má v Austrálii několik dalších vrcholových politiků.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje 56 478 USD dle KMC.

Závěr

Kryptofriendly Austrálie připravuje pro kryptoměny regulační rámec, který by měl vstoupit v platnost do jednoho roku. Celý rozhovor Jane Hume pro Australian Financial Review si můžete přečíst pod přiloženým odkazem ZDE. [2]

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se přidat také na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: