Australské úřady budou moci zabavit nebo zmrazit kryptoměny

5
(1)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Australští zákonodárci vypracovali nové právní předpisy, díky nimž budou moci australské úřady zabavit nebo zmrazit kryptoměny spojené s počítačovou kriminalitou. Co dalšího australská vláda navrhuje?

Austrálie vs. počítačoví kriminálníci

Federální vláda Austrálie tento týden přišla s novými opatřeními týkající se dohledu nad počítačovou kriminalitou. Nové právní předpisy přicházejí v době, kdy se země potýká s 60% nárůstem kybernetických útoků na australské podniky a státní agentury.

Vláda si tak klade za cíl zmodernizovat současnou legislativu, aby bylo pro úřady snazší pokusit se získat zpět kryptoměnové fondy ukradené hackery. Ministryně vnitra Karen Andrewsová v nedávném rozhovoru uvedla, že nová opatření by měla odradit mezinárodní hackery od cílení na australské podniky.

„Naše přísné nové zákony se zaměří na tuto online kriminalitu a zasáhnou kybernetické podvodníky tam, kde to bolí nejvíce – jejich bankovní zůstatky. Kriminalizováno bude také nakládání s odcizenými daty a nákup a prodej malwaru používaného při útocích na ransomware.“

Austrálie se v posledních měsících potýkala s častými útoky na státní orgány a velké firmy. Nově vytvořená australská skupina, která řeší ransomwarové útoky, tvrdí, že většina útoků pochází z Ruska. Podle odhadů tyto útoky stojí ekonomiku přibližně 1 miliardu amerických dolarů.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 59 742 USD dle KMC.

Závěr

Austrálie již v minulosti vypracovala legislativu pro kryptoměny, nová legislativa však může zatopit hackerům a dalším kriminálním živlům. Tito útočníci vrhají špatné světlo na celý kryptoměnový průmysl. Doufejme ale, že tato pravomoc nebude úřady zneužita. Celou zprávu Ransomware Action Plan australské vlády si můžete přečíst pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Neváhejte se přidat také na náš oficiální discord server ZDE.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: