[Odpolední zprávy] • Digitální účty v jüanech má více než 140 milionů lidí, říká šéf PBoC • a další články

5
(2)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Před několika dny se primární kryptoměna propadla pod 60 000 USD. Reagovala ale dobře,  rychle se odrazila ode dna, a dokonce překonala hranici 62 000 USD. Po dalším krátkém poklesu přešel BTC opět do ofenzivy a vystřelil na 64 500 USD.

V růstu však nepokračoval a zastavil se kolem 63 000 USD. Zde se objevily zprávy z amerického Federálního rezervního systému, které naznačují, že centrální banka zpomalí své iniciativy v oblasti tištění peněz.

Během několika minut se BTC propadl o 3 000 USD a dosáhl dna na úrovni 60 000 USD. Stejně rychle se však vyhoupl zpět nahoru. Od této chvíle však hodnota aktiva opět klesla a aktuálně se nachází pod úrovní 62 000 USD.

Ethereu se v posledních dnech dařilo a stanovilo nová historická maxima, přičemž to poslední přišlo včera na ceně téměř 4 700 USD. Od té doby však druhá největší kryptoměna poněkud ztratila a nyní klesla na 4 500 USD. [1]

Technická analýza: BTC/USD – další náhlý výprodej, prodává velký hráč?

Kryptoměny

Solana dosáhla nového ATH, krátce předstihla Tether jako čtvrtá největší kryptoměna

Cena Solany (SOL), nativní kryptoměny vysoce výkonného proof-of-stake blockchainu Solana, dnes ráno asijského času dosáhla nového historického maxima 245,69 USD a podle údajů společnosti CoinGecko na krátkou dobu předstihla Tether na pozici čtvrté největší kryptoměny podle tržní hodnoty.

Růst ceny Solany přichází před zahajovací konferencí Breakpoint pořádanou nadací Solana Foundation, která se bude konat od 7. do 10. listopadu v portugalském Lisabonu.

Solana, která byla spuštěna v březnu 2020, je jedním z nejžhavějších blockchainů současnosti, přičemž od začátku roku cena Solany prudce vzrostla o 16 000 %. Solana se v současné době (v době publikování článku) obchoduje za 241 USD s tržní kapitalizací 72,26 miliardy USD, což je jen o kousek od Tetheru, který podle údajů CoinGecko znovu získal pozici čtvrté největší kryptoměny s tržní kapitalizací 72,29 miliardy USD. [2a]

Banky, burzy, firmy

GameStop přijímá účetního experta pro NFT, kryptoměny a blockchain

Podle inzerátu, který byl zveřejněn 3. listopadu, hledá maloobchodní prodejce videoher GameStop účetního experta pro NFT, kryptoměny a další aplikace technologie blockchain.

Maloobchodní řetězec chce zaměstnat někoho, kdo má zkušenosti s účetnictvím pro elektronické obchodování nebo hry. Osoba, která tuto práci získá, bude pracovat ruku v ruce s technologickým týmem a týmem pro rozvoj podnikání společnosti GameStop.

Jeho úkolem bude dohlížet na provozní účetní procesy platformy NFT společnosti s “nejvyšší úrovní kontroly a integrity”. [3a]

Robinhood dráždí Shiba Inu komunitu, protože petice za zařazení SHIB na seznam se blíží 500 000 podpisů

Aplikace pro online obchodování bez poplatků Robinhood zmínila Shiba Inu ve své otázce s výběrem z několika odpovědí o určování síly kryptoměnových projektů.

Otázka “Kryptoměna je tak silná jako…” byla zveřejněna jako příběh na Instagramu v rámci iniciativy společnosti #RobinhoodLearn. Její sledující měli vybrat ze tří možností: komunita, podpora Elona Muska nebo množství komentářů k Shiba Inu.

V samostatném tweetu společnost Robinhood samozřejmě objasnila, že kryptoměny jsou tak silné, jak silné jsou jejich komunity. Petice Change.org za přidání psí kryptoměny do oblíbené online brokerské platformy nyní nasbírala neuvěřitelných 485 000 podpisů. [3b]

CBDC, Regulace

Digitální účty v jüanech má více než 140 milionů lidí, říká šéf PBoC

Čínské pokusy s digitální měnou centrální banky (CBDC) nevykazují žádné známky zpomalení, jak ukázala aktualizovaná čísla za říjen 2021, která byla zveřejněna na hongkongském Fintech Weeku.

Digitální jüan (e-CNY), který má nahradit hotovost při každodenních transakcích, získává podle vedoucího Institutu digitální měny Čínské lidové banky (PBoC) Mu Čchang-čchuna stále větší oblibu mezi jednotlivci i podniky. Ve středečním projevu na konferenci Mu uvedl, že počet účtů digitálních jüanů pro jednotlivce dosáhl 140 milionů, zatímco podniky vytvořily dalších 10 milionů účtů.

Zatímco oficiální datum spuštění e-CNY je stále nejasné, Čína pokračuje v rozšiřování zkušebního provozu do více než desítky regionů. Díky tomu, že CBDC přijímá široká škála obchodníků, utratili lidé od října 2021 prostřednictvím peněženek e-CNY 62 miliard jüanů (9,7 miliardy USD), uvádí agentura Reuters. [4a]

SEC žádá o připomínky k návrhu ETF GBTC společnosti Grayscale

Komise pro cenné papíry (SEC) se blíže zabývá žádostí společnosti Grayscale o přeměnu jejího fondu Grayscale Bitcoin Fund (GBTC) na spotový bitcoinový fond obchodovaný na burze (ETF).

Komise SEC zveřejnila 2. listopadu oznámení, v němž žádá o připomínky k navrhované změně pravidel, kterou podala společnost NYSE Arca.

NYSE Arca podala 19. října žádost 19b-4 o kótování přeměněného ETF GBTC, čímž se spustily hodiny, během nichž SEC musí o tomto produktu rozhodnout. SEC by mohla rozhodnout již 24. prosince. Agentura však již v minulosti prodloužila lhůty pro žádosti o spotové produkty s bitcoiny. [4b]

Šéf Íránské blockchainové asociace vyzývá k vytvoření zvláštní rady pro kryptografické zákony

Podle hlavní íránské blockchainové organizace úřady nedbají na dodržování zákonů o kryptoměnách. Asociace je znepokojena nečinností vlády a nabízí svou pomoc regulačním orgánům, které podle ní nejsou na zvládnutí tak náročného úkolu dostatečně připraveny.

Abbas Ashtiani, šéf Íránské blockchainové asociace (IBA), uvedl, že íránské regulační orgány, jako je Íránská centrální banka (CBI), nejsou schopny regulovat digitální aktiva. Podle zprávy Financial Tribune IBA požádala o zřízení “nezávislého poradce”, který by převzal odpovědnost. [4c]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img