04.11.21 Technická analýza BTC/USD – další náhlý výprodej, prodává velký hráč?

3.8
(13)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako je Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Téměř čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat i fundamentální analýzu. Zaobírám se ovšem i makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Bitcoin (BTC) měl po relativně slušném odrazu, který mohl začít nové pokračování k dalšímu historickému maximu. Postup kurzu ale brzy selhal, nastal mírný pokles a nakonec z toho byl další minutový výprodej. Tady těch výprodejů bylo v poslední době vícero. Některé tedy netrvaly vyloženě minutu, ale když je též budeme brát v potaz, někdo nad těmi 60 000 USD prodává. A je docela velký.

Krátce k Fedu

Fed má konečně po zasedání. Jak se čekalo, udělal přesně to, co veřejnost víceméně očekávala. Tudíž absolutně nijak nepřekvapil. Kvantitativní uvolňování proto asi spěje ke svému konci, protože ke konci listopadu má dojít k redukci měsíčních nákupů o 15 miliard USD. O 10 miliard vládní dluhopisy a o 5 miliard hypoteční zástavní listy (MBS). Tudíž ve výsledku bude celkový měsíční objem nákupů „jen“ 105 miliard USD.

Během následujících měsíců má docházet k dalším snižováním. Což ale bylo podmíněno tím, že se nějak dramaticky nezmění ekonomický vývoj. Mnohem více se tématu budeme věnovat na streamu. Vlastně to bude gró dnešního vysílání.

Aktuální situace na 4H BTC/USD

Bitcoin se včera zase jednou propadl během jedné minuty o dost velkou částku. V nedělní video analýze jsem se k tomu sice už vyjadřoval, ale určitě je na místě to zopakovat. Před týdnem došlo k minutovému propadu o více jak 5 %, díky čemuž máme knot pod supportním pásmem. Pak ale došlo k prakticky velmi rychlému vykoupení propadu.

BTC

Takové propady jsou podezřelé z toho důvodu, že aby přišel drop o několik procent za pouhých pár sekund, potřebujete velké objemy. A tak mohutné objemy mají jenom větší hráči. Těch teorií, co se toho 28. října odehrálo je samozřejmě vícero. Na sociálních sítí převládá trochu obskurní logika, že nějaká „velryba“ si pro zábavu honí stop lossy longařů a pak to pošle to the Moon.

Spíš se zdá, že někdo hodně velký prostě distribuuje. A když vidí v orderboocích, že je na trhu dostatečná likvidita, vysypou i velké objemy najednou. Vědí totiž, že ta poptávka tu jejich nabídku rychle absorbuje a sami sebe nepoškodí tím, že by cenu shodili příliš. Za poslední týden jsem označil všechny události, které víceméně připomínají jednorázové a větší prodeje od velkokapitálu.

Včerejšek byl skoro totožný jako propad z 28. října. Nebyl tak velký, ale během několika sekund došlo k relativně markantnímu propadu. Následovalo zase rychlé vytažení. Tím se mi má teorie akorát potvrzuje.

Upozorňuji ale, že není možné tomu přiřadit tu správnou váhu. I kdyby byla teorie 100% pravdivá, samo o sobě to na budoucím vývoji nemusí nic závažného znamenat. Nevíme totiž, kolik těch velkých hráčů nad 60 000 USD operuje. A nevím ani, jak moc silný je ten, co prodává.

Závěrem

Jedná se ale o jeden z potenciálně důležitých faktorů, který můžeme chápat jako dílek do velké skládačky. V každém případě přijdete večer na stream, kde se trhu budeme i mnohem zevrubněji věnovat po technické stránce. Dnes to bylo spíše takové povídání.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací text, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.8 / 5. Počet hlasujících 13

Buď první kdo článek ohodnotí

9 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
9 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Lukas22

Zaujmavy nazor. Moze to byt pravda. Ale takisto to moze byt presny opak a velky hrac vykupuje stoplosy. Vcera asi do hodiny po tom drope odislo z coinbase dokopy 14k btc na 14 novych penazeniek. Viem ze to je slaby dokaz ale predsa.

arnostbouzek CZ
Hodnocení článku :
     

Ahoj, díky za TA a každý tvůj článek.Večer se těším na sream.

Milan
Hodnocení článku :
     

Ten propad byl přesně v 19:00h, přesně čas začátku tiskovky FEDu. Že by náhoda?

Vojtech

Spíš cílené mimikri – podle mě.

Jakub98
Hodnocení článku :
     

Já prostě stále nějak nevěřím, že BTC půjde na nová maxima a už vůbec ne na 100k (minimálně letos ne, v budoucnu spíše ano), vždyť každý jeden kryptoguru se na to extrémně upíná, spoléhá na to a všichni to berou už jako “tutovku”, že se tak ještě letos stane. A jak víme, tak BTC se většinou zachová jinak, než se většina tržních účastníků domnívá, jako když jsme byli v červenci už na 29k a všichni měli nachystané nákupky na 20-24k a hlásali další velký dump – a naopak došlo k silnému odrazu. BTC mi přijde poslední dny celkem nestabilní, bez chuti růst a kdy už roste, přijde mi to strašně vynucené a nahoru to tlačí převážně přepákované pozice, které se následně zbortí jak domeček z karet, až se do toho znova trochu “šťouchne”.

Fantom

PlanB a jeho model S2F tvrdí že 135k do konce roku je ta nejhorší varianta. Má tu spoustu fanoušků, kteří mu naprosto věří. To že si svůj nelineární model pravidelně upravuje jim nevadí. Asi se do tebe brzy pustí, protože fundamenty .. .

Rob

Jakube, nechci nijak hodnotit vaší predikci a uvažování nad věcmi. Myslím, že to, co píšete, má hlavu a patu a odhad ceny budoucí z našich pozic není opravdu nic jiného, než hádání. Nicméně myslím, že právě proto, že 100k berou všichni za hotovou věc, naopak nahrává tomu, že se tak opravdu stane. Cenu může vyhnat výš poptávka po Bitcoinu pod cenovkou 100k právě z toho důvodu, že si toto každý myslí. U 100k nejspíš dojde ke zlomení dalších odpůrců Bitcoinu. Kdo ví, kam až to vyletí. Já určitě věřím na 100k+, ale zároveň i na následné zhroucení k 20k (v extrému k 10k) v horizontu let, což je pořád z pohledu udržení hodnoty krása. Ale je možné, že tentokrát bude cyklus jiný. Kéž by Bitcoin nerostl tak rychle. Díky tomu by totiž mohl být daleko stabilnější. Ovšem hodnotu drží jako nic jiného. Kdo vložil do Bitcoinu 10,- kdykoliv v jeho historii, ten tam tu hodnotu má.

kunděj

Ja zas znam spustu lidi,kteri naopak tvrdi,ze cena BTC pujde dolu,ty snad vis kterych je vic ?

Jose
Hodnocení článku :
     

Pořád si nemůžu zvyknout na to “zevrubně” místo podrobně.

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: