Britský regulátor varuje veřejnost před investováním do kryptoměn. K načasování FCA využil korekci

4.3
(7)

Zprávy a souhrny

Profilový obrázek
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Jako první jsem na naše kryptoweby přinesl články z oblasti osobního rozvoje a o různých formách bohatství. Působím jako podpora týmu a nejednou jsem spolupracoval na zlepšení českého Kryptomagazínu, kde jste mé články mohli poprvé najít začátkem roku 2018. Jsem také zakladatelem webu KryptoHodler.

Úřad pro finanční chování (FCA) varoval veřejnost před investováním do Bitconu a dalších kryptoměn. Krok načasoval na první větší korekci od září 2020.

FCA varuje před investováním

Finanční regulační úřad Spojeného království, Financial Conduct Authority, zveřejnil varování před investováním do kryptoměn a Bitcoinu. Došlo k tomu během korekce ve výši cca 20 %. Cointelegraph mezitím ve svém článku hovoří o velkém krachu na kryptoměnových trzích.

V Británii se teprve nedávno projevil dříve přijatý zákaz kryptoderivátů. Nyní tedy úředníci varují veřejnost před kryptoměnou, která od září 2020 do ledna 2021 vyrostla o více než 300 %.

Pozor na rizika!

FCA uvádí, že je nepravděpodobné, že by investoři do kryptoměn měli na své straně instituce na ochranu spotřebitele, jako je finanční ombudsman nebo finanční kompenzace. Pokud se něco pokazí, zřejmě v tom investoři zůstanou sami. Uřad využil korekci pro optimální načasování a mimo jiné uvádí:

„Spotřebitelé by si měli být vědomi rizik a plně zvážit, zda je pro ně přesun kapitálu do investic s vysokou návratností na základě kryptoaktiv vhodná volba. Měli by zkontrolovat a pečlivě zvážit zapojení do kryptoměny.“

Na každém šprochu…

Počínaje 10. lednem 2021 musí být všechny firmy zabývající se kryptoměnami se sídlem ve Spojeném království registrovány u FCA, a to na základě předpisů pro boj proti praní peněz. „Provoz bez registrace je trestným činem,“ dodala FCA.

Bitcoin se dnes propadl pod 33 tisíc dolarů. Od pátečního ATH jde o pád přesahující 20 %. Z hodnoty okolo 42 tisíc dolarů jsme si sáhli až pod 33 tisíc $. To je v měřítku tradičních trhů obrovský pád, zatímco na kryptomarketu jde o úplně běžný jev. Je třeba si uvědomit rozdíl mezi extrémně volatilním trhem kryptoměn a staršími trhy.

FCA se odvolává na řadu rizik, včetně cenové volatility, složitosti produktů a poplatků. Retailovým investorům, kteří se nedají odradit před investováním, pak vzkazuje, že sami přebírají rizika spojená s kryptem.

Závěr

Britský úřad varuje veřejnost před investováním do Bitcoinu. Poukazuje na vysokou míru rizika a dokonce používá známou radu, že by investoři měli být připraveni na možnost, že můžou přijít o všechny své peníze při investování do kryptoměny. Vzhledem k vysoké volatilitě a relativnímu mládí kryptotrhu je opatrnost skutečně na místě, jak jistě všichni víte.

Platí zde základní investiční pravidlo, které říká, že s růstem potenciálního zhodnocení roste také rizikovost. Úřady (celosvětově) by však kromě varování na úrovni základních pouček mohly svou pozornost zaměřit na přílišné množství rozličných podvodníků, kteří zde stále působí, přestože podvodem či krádeží porušují platné zákony.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Počet hlasujících 7

Buď první kdo článek ohodnotí

13 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
13 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: