Zakladatel BitMEXu tvrdí, že během válečných časů předčí bitcoin dluhopisy

4
(3)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

V nedávném příspěvku pro Medium diskutoval zakladatel BitMEXu Arthur Hayes o svých postřezích týkajících se čistého RRP (Reverse Repo) a TGA (Všeobecný účet státní pokladny) jako indikátorů dolarové likvidity na trzích.

Na základě těchto faktorů plánuje odpovídajícím způsobem upravit své tempo prodeje státních dluhopisů a nákupů bitcoinů.

Hayes také věří, že nedávný vzestup na trhu s kryptoměnami není způsoben pouze očekáváním spotového BTC ETF.

Cena ropy a válka na Středním východě

Cena ropy a válka na Blízkém východě jsou konečnými divokými kartami. V článku Hayes zdůraznil nepředvídatelnou povahu globálních událostí a uznal konečnou divokou kartu: cenu ropy a probíhající konflikt mezi Hamásem a Izraelem.

Pokud by se Írán zapojil do války, mohlo by dojít k narušení dodávek ropy, to by způsobilo politické obtíže pro Federální rezervní systém (Fed) při udržování pasivního přístupu k měnové politice.

Krátkodobá řešení a cynický pohled na mír

Hayes se vyjádřil k akcím ministryně financí USA Janet Yellenové. Uvedl, že její snahy o řízení poklesu RRP jsou pouze dočasné. Argumentoval, že obavy týkající se trhu s americkými státními dluhopisy, které způsobily významné fluktuace v rozdílech výnosů, se znovu objeví a způsobí tlak na finanční systém.

V takovém scénáři by mohl Fed potřebovat zvýšit úrokové sazby k odstranění vysokých cen ropy. Na druhé straně by recese vyvolaná válkou a zvýšenými cenami energií mohla poskytnout odůvodnění pro snížení sazeb Fedu.

Tato nejistota by mohla zpočátku vést k prodeji bitcoinů, i když historicky se ukázalo, že kryptoměna má schopnost překonat výnosy dluhopisů během válečných dob.

Hayes naznačil, že bitcoin znovu poslouží jako aktuální ukazatel zdraví měnového systému v době války.

Skepticismus vůči míru a finančním dopadům války

S jistým cynickým tónem také krátce zmínil možnost míru a celosvětové harmonie, ale odmítl to považovat za pravděpodobný scénář. Naznačil, že válka byla konstantním prvkem v historii Spojených států od jejich založení v roce 1776, což naznačuje nedostatek optimismu ohledně významného posunu v budoucnosti.

Zmínil také nekonečné závazky prezidenta USA Joea Bidena podporovat válečné úsilí Izraele a upozornil, že to spolu s eskalujícím vojenským rozpočtem a zvýšeným vládním zadlužením vyvolalo obavy z globální inflace v době války.

„Americký vojenský rozpočet opravdu chystá explodovat – zejména pokud spojenci Hamásu, jako je Írán, reagují vstupem do konfliktu prostřednictvím svých zástupců. To povede k budoucímu nárůstu vládního dluhu bez limitu pro množství kapitálu, které válka může pohltit.”

Závěr

Analýza Arthura Hayese naznačuje, že bez ohledu na politické nejistoty a cenové výkyvy, má bitcoin potenciál obstát jako alternativní investiční nástroj v tomto nejistém a dynamickém finančním prostředí. Jeho výhled je založen na historii bitcoinu v období válek, přičemž zdůrazňuje, že i přes turbulentní události zůstává kryptoměna jedním z klíčových ukazatelů celkového zdraví finančního systému.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img