Top 5 článků za poslední týden + Bonusová zpráva dne

4.8
(4)

Pokud jste nestihli si přečíst všechny naše články za minulý týden, zkuste náš výběr top 5 článků plus bonusovou zprávu dne:

Od napadení Ukrajiny Ruskem bitcoin vzrostl o 35 %

Poté, co 24. února vydal ruský prezident Vladimir Putin příkaz k invazi na Ukrajinu v rámci “speciální vojenské operace”, došlo na trhu s kryptoměnami k rychlému výprodeji, který vyústil ve ztráty přesahující půl miliardy dolarů. Od té doby se však cena vlajkového digitálního aktiva vyšplhala o 35 % a ukázala tak svou sílu v náročných geopolitických tržních podmínkách. V minulosti se hodně spekulovalo o tom, jak si v případě celosvětové krize či války bitcoin (BTC) povede jako bezpečné aktivum, a můžeme říci, se se bitcoinu daří. Vedoucí analytik Insights Will Clemente 28. března upozornil, že “od vstupu Ruska na Ukrajinu vzrostl bitcoin o 35 %” a dodal, že v době, kdy bitcoin poprvé od 3. prosince uzavřel nad úrovní krátkodobých nákladů držitelů, lze jen těžko být medvědí, pokud se nacházíme nad touto úrovní.

Na síti Cardano vidíme příliv nových velryb i institucionálních investorů

odle tweetu, který Ali Martinez sdílel s grafem Santiment, se za posledních devět dní na síti Cardano objevilo přibližně 42 nových velkých peněženek. Tyto adresy drží mezi 1 milionem a 10 miliony ADA coinů. Ve fiatu je to mezi 1,2 miliony a 12 miliony dolarů. Graf ukazuje, že v únoru tohoto roku, kdy se ADA obchodovala v zóně 0,9 dolaru, došlo k masivnímu poklesu podobně velkých adres.Nyní křivka přílivu těchto peněženek šla prudce nahoru, zatímco se ADA obchoduje za 1,20 USD, což ukazuje týdenní nárůst o 23,10 %. Navzdory značným novinkám, aktualizacím, novým partnerstvím a upgradům se cena ADA dlouho pohybovala kolem pod 1 dolarem, což je daleko od historického maxima na hodnotě 3 USD. Možná je nyní konečně ten správný čas, aby se Cardano dočkalo dlouho očekávané expanze.

Většina Američanů věří, že kryptoměny způsobí revoluci ve financích

Nový průzkum zadala společnost StarkWare, firma zabývající se blockchainovou infrastrukturou, která provádí výzkum pro své budoucí produkty. Konkrétně jde o spuštění nové platformy StarkNet, jejímž cílem je usnadnit a nákladově zefektivnit vývojářům vytvářet blockchainové aplikace. Podle generálního ředitele a spoluzakladatele StarkWare Uri Kolodnyho jsou výsledky tohoto průzkumu „vzrušující, ale také znepokojivé.” Průzkum zjistil, že používání kryptoměn mezi Američany je rozšířené, zejména mezi mladými dospělými. Američané vidí krypto jako budoucnost a mnozí již do kryptoměn investovali. Více než polovina, konkrétně 53 procent všech respondentů souhlasilo s tím, že kryptoměna je „budoucností financí.“ Tento názor sdílí 68 % lidí ve věku 25 až 34 let a 61 % lidí ve věku 35 až 44 let. Téměř každý pátý respondent – ​​17 % – uvedl, že investoval do kryptoměny, a tento podíl se zvyšuje na 28 % u respondentů mezi 25 až 34 lety.

Ethereum jako New York, solana Los Angeles – správce digitálních aktiv přirovnal krypto k městům

Správce digitálních aktiv Grayscale si pohrál s kryptoměnami a americkými městy v zajímavé hříčce plné příměrů. V nové zprávě o platformách chytrých smluv přirovnává blockchain druhé největší kryptoměny k New Yorku se všemi jeho přednostmi i slabými stránkami. Přistoupíme li na metaforické hry se slovy kryptoinvestičního giganta, tak ethereum (ETH) skutečně může být jakýmsi “novým městem” ve srovnání s “dědou” bitcoinem. V zápětí se však samo stává stařičkým ve srovnání s novějšími konkurenčními blockchainy, jako jsou solana (SOL) , avalanche (AVAX), polkadot (DOT) či cardano (ADA).

Evropský parlament schválil pravidla narušující soukromé kryptopeněženky

Zákonodárci jsou připraveni ukončit i ty nejmenší anonymní kryptotransakce. Parlamentem EU prošla nová pravidla, dotkonou se kryptoměnových podniků a burz i všech vlastníků soukromé kryptopeněženky. Podle návrhu, který loni poprvé předložila Evropská komise, by kryptofirmy, jako jsou burzy, musely získávat, uchovávat a předkládat informace o všech, kteří se podílejí na převodech. Legislativa byla ve čtvrtek schválena Evropským parlamentem. Změna má zasáhnout veškeré převody s kryptoměnou. Původně se měla týkat jen transakcí nad 1000 euro, ale toto omezení bylo zrušeno. Politici argumentovali tím, že by kryptoměnoví uživatelé pravidlo obešli, protože by mohli vygenerovat neomezené množství malých transakcí. Nové předpisy mají rozšířit požadavky na boj proti praní špinavých peněz (AML), které se aktuálně vztahují na konvenční platby nad 1 000 EU. Společnosti budou muset hlásit veškeré kryptoměnové transakce.

Bonusová zpráva

Indonésie uvalí na všechny kryptografické transakce v zemi daň z přidané hodnoty ve výši 0,1 %

Indonésie je nejnovější asijskou zemí, která oznámila záměr zavést daňový režim na všechny kryptografické transakce a daň z příjmu z kapitálových zisků z těchto investic. Agentura Reuters s odvoláním na místního úředníka uvedla, že nový režim vstoupí v platnost již 1. května. Kryptoaktiva budou podléhat DPH, protože se jedná o komoditu definovanou ministerstvem obchodu a nejsou tedy měnou. DPH z kryptoaktiv je mnohem nižší než obecná daň z obratu v zemi ve výši 11 %. V Indonésii od konce pandemie výrazně vzrostlo přijetí kryptoměn, přičemž na konci roku 2021 bude alespoň jedno digitální aktivum vlastnit až 11 milionů Indonésanů. Agentura pro regulaci obchodování s komoditními futures odhaduje, že celková hodnota kryptoměnových transakcí na trhu s komoditními futures dosáhla v roce 2021 859,4 bilionu rupií (59,8 miliardy USD). To je téměř desetinásobný nárůst transakcí oproti roku 2020. [1]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img