Na síti Cardano vidíme příliv nových velryb i institucionálních investorů

4.5
(2)

Zprávy a souhrny

Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Podle grafu poskytnutého on-chain datovým agregátorem Santiment byla síť Cardano svědkem přílivu velkých investorů (známých jako velryby). Nárůst adres velryb od 21. března představoval 1,7 %.

Velryby vytvářejí zásoby

Podle tweetu, který Ali Martinez sdílel s grafem Santiment, se za posledních devět dní na síti Cardano objevilo přibližně 42 nových velkých peněženek. Tyto adresy drží mezi 1 milionem a 10 miliony ADA coinů. Ve fiatu je to mezi 1,2 miliony a 12 miliony dolarů.

Graf ukazuje, že v únoru tohoto roku, kdy se ADA obchodovala v zóně 0,9 dolaru, došlo k masivnímu poklesu podobně velkých adres.

Nyní křivka přílivu těchto peněženek šla prudce nahoru, zatímco se ADA obchoduje za 1,20 USD, což ukazuje týdenní nárůst o 23,10 %.

ADA čelí přílivu finančních prostředků od institucí

29. března web IntoTheBlock sdělil, že řetězec Cardano zaznamenal větší poptávku ze strany finančních institucí než obvykle.

Objem on-chain převodů ADA s více než 100 000 USD v hodnotě ADA zaznamenal letos zatím 50násobný nárůst. Dne 28. března bylo v rámci těchto transakcí převedeno kumulativních 69,09 miliard ADA coinů a tyto pohyby fondů představovaly 99 % celkového objemu ADA, jež byly přesunuty do řetězce.

Tento nárůst poptávky po síti Cardano byl s největší pravděpodobností způsoben celkovou expanzí sítě a skutečností, že výše celkové hodnoty na ní uzamčené přesáhla 300 miliard USD v ADA.

Mezitím tržní kapitalizace mince přesáhla 40 miliard dolarů a cena dosáhla dvouměsíčního maxima.

Závěr

Navzdory značným novinkám, aktualizacím, novým partnerstvím a upgradům se cena ADA dlouho pohybovala kolem pod 1 dolarem, což je daleko od historického maxima na hodnotě 3 USD. Možná je nyní konečně ten správný čas, aby se Cardano dočkalo dlouho očekávané expanze.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Michal

Pokazde kdyz si nekde prectu clanek jak pujde zrovna CARDANO nahoru ,tak se stane pravej opak ….tak uvidime 🙂

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: