Počet vymintovaných NFT na Cardano platformě přesáhl 800 000

5
(5)

Tým stojící za platformou Cardano oznámil dosažení dalšího zajímavého milníku. Pomocí nástroje NFT MAKER (NMKR), vůbec prvního veřejného nástroje “Mint-on-Demand” provozovaného na blockchainu Cardano (ADA), bylo vyraženo více než 800 000 non-fungible tokenů (NFT).

Jedním z kryptografických projektů, které platformu využívají k ražbě svých NFT, je projekt CardanoPeakz s digitálními sběratelskými předměty, které představují vrcholky světových hor, jako jsou Mount Everest, Nanga Parbat či třeba Denali. V odpovědi na tweet tvůrci projektu oznámili také přidání ještě dalších NFT.

Cílem spuštění NFT MAKER bylo nabídnout uživatelům jednoduchý způsob, jak snížit vstupní bariéru do světa NFT pro koncové uživatele, umělce a značky. Za tímto účelem vytvořil celou sadu nástrojů pro onboarding, ražbu a prodej na sekundárním trhu, které mohou uživatelé využívat bez nutnosti znalosti kódování.

Cardano provádí změny ve snaze přizpůsobit se stále populárnějším NFT

Nedávno byla zveřejněna analýza, podle níž bylo v roce 2021 podáno 1 263 ochranných známek souvisejících s NFT, což představuje 421násobný nárůst oproti pouhým třem podáním v roce 2020. Mezi srpnem 2021 a lednem 2022 se pak počet podání prudce zvýšil o 552,17 %.

Mezi věci, které dělají z Cardana jednu z preferovaných platforem pro ražbu NFT, patří především jeho míra škálovatelnosti – neustále se zvyšující kapacita a propustnost, aby zvládlo růst ekosystému decentralizovaných aplikací (dApp).

V září 2021 provedlo Cardano zásadní upgrade sítě, včetně funkce chytrých smluv, který zvýšil již zmiňovanou škálovatelnost a rychlost blockchainu. Do konce ledna 2022 jsme na platformě mohli zaregistrovat více než 1 000 chytrých smluv a začátkem února bylo registrováno více než 3 miliony peněženek ADA.

V lednu společnost uvedla, že zvětšila velikost bloku o 12,5 % – na 72 kB a oznámila další vylepšení. Po nasazení schopností chytrých kontraktů s aktualizací Alonzo se Cardano nyní zaměřuje na optimalizaci výkonu a škálovatelnost. Nyní začínáme pozorovat spouštění různorodých decentralizovaných aplikací (DApps) a burz (DEX) a mnoho dalších se objeví v následujících měsících. Rok 2022 je rokem, kdy se Cardano začne vyvíjet v platformu pro poskytování udržitelných financí (RealFi) pro skutečné lidi.

Závěr

Podle Google Trends zájem o NFT sice aktuálně klesá, ale kdo ví, kdy přijde další hype vlna. Cardano je evidentně připraveno i na tuto oblast.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img