Velmi očekávaný upgrade Hydra společnosti Cardano se blíží – co můžeme čekat?

4.7
(3)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Tým Hydra dosáhl nového milníku a přiblížil se ke spuštění velmi očekávaného protokolu. Zakladatel měny Cardano Charles Hoskinson na Twitteru pogratuloval týmu k úspěchu.

Protokol Hydra spuštěn na Testnetu

Tým spojící za projektem odhalil, že spustili protokol Hydra na veřejné testovací síti Cardano. Znamená to, že nyní lze otestovat vlastnosti řešení škálování vrstvy 2, což je známkou toho, že se spuštění protokolu blíží. Zakladatel společnosti Cardano Charles Hoskinson se poté vydal naTwitter, aby týmu vysekl poklonu:

 „Jsem nesmírně hrdý na tým Hydra za dosažení tohoto milníku. Je to jedna z nejrychlejších a nejlepších částí aplikovaného výzkumu v ekosystému Cardano.“ 

Protokol byl poprvé vytvořen v roce 2020 a od té doby se vyvinul v Proof-of-Concept. Člen týmu, Sebastian Nagel, na týmové platformě Slack odhalil, že spuštění Hydra Heads na testovací síti přichází rok poté, co si „poprvé o Hydře přečetl“.

Od uvedení hardforku Alonzo, který umožňoval inteligentní kontrakty, byla Hydra nejočekávanějším protokolem v síti Cardano. Od jeho řešení škálovatelnosti se očekává, že Hydra zvýší TPS v síti na 1 milion transakcí za sekundu. V listopadu, když byl Hoskinson dotázán na pokrok ve vývoji protokolu, uvedl, že nadace vkládá do projektu více zdrojů a poznamenal, že to usnadní manipulaci s objemy transakcí očekávaných od DApps.

Posílení zabezpečení

Algoritmus konsensu o protokolu Hydra by neprovedl transakci, pokud by obě zúčastněné strany nesouhlasily. Očekává se, že tato funkce bude posílením zabezpečení, přičemž zpráva vedoucího softwarového inženýrství Matthiase Benkorta z února uvedla:

„Jako účastník nemohu ztratit peníze, se kterými jsem výslovně nesouhlasil. Proč? Protože každá platná transakce vyžaduje můj výslovný souhlas.“ 

Po dokončení protokolu Hydra se Cardano přiblíží k fázi Basho.

Hoskinson nedávno také vysvětlil, proč na síť Cardana nebylo přidáno tolik Dapps, kolik očekával. Spousta decentralizovaných aplikací totiž čekala v červnu na hard fork Vasil, aby mohly těžit z pipeliningu.

Závěr

Ač Cardano v posledním období dosahuje jednoho milníku za druhým, zdá se, že cena nativního tokenu ADA se moc směrem vzhůru nehrne. Aktuálně na hodnotě 0,83 USD se nachází daleko od svého maxima na ceně 3,1 USD.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Monster

S cenou to nemusí a pravděpodobně neudělá vůbec nic. A kdyžtak jen krátkodobě, načež pak bude následovat opět další výprodej. Cardano je tak zjevně jeden z dalších projektů, který mají silný marketing a cíl oškubat své fandy a držitele. Uvidíme, kolikrát to ještě zkusí, a jestli ještě někdy dosáhneme ATH? 😁

FC Slaboj Višněhrad

Je to tak, ale na české kryptoscéně je tento názor velice nepopulární.

Robert Brk

U Cardana vlastní tokeny z 80% retail… Oskubat své fandy naopak můžou projekty kde vývojáři vlastní 50%+ všech mincí (Solana, Luna, atd). Pokud nemáš nastudované White papery a nerozumíš technickým detailům, moc bych se nevyjadřoval a šířil tak FUD nebo nezapomínej psát že je to tvůj názor a není to investiční rada.

FC Slaboj Višněhrad

80 % je ale velmi málo. Ano existují i megazlodějny typu Solana, kde hodili retailu ohlodanou cost ve výši asi 5 %, ale to neznamená, že 80 % je OK. U BTC (a nebo třeba i LTC) nic takového neexistuje. Nicméně férovst v kryptosvětě není moc v módě (on teda férový není ani sám Bitcoin, ale co už), ba právě naopak. Čím větší manipulace, tím větší pumpy a tím víc retail hýká blahem (viz. právě Solana).

spot_img