Cardano dosáhlo dalšího důležitého milníků v počtu peněženek

4.5
(4)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Blockchain cardana zaznamenal za poslední rok značný růst. To nám říká nárůst počtu peněženek, které drží nativní token sítě s názvem ADA.

24. prosince 2021 byl celkový počet peněženek v síti cardano 2,5 milionu. Od té doby se přidalo více než 500 000 peněženek.

K 3. únoru je celkový počet peněženek 3 002 727, což ukazuje, že v průběhu času se přidalo více než 12 200 peněženek, což má za následek nárůst celkového počtu peněženek o 20,1 %.

Celkem peněženek v síti Cardano.
Celkem peněženek v síti Cardano. Zdroj: Cardano Blockchain Insights

Růst peněženek cardano

Je pozoruhodné, že počet majitelů peněženky cardana vzrostl o 1 200 % ze 190 000 o Vánocích roku 2020 na 2,5 milionu dne 24. prosince 2021 a nejnovější údaje naznačují, že cardano v dohledné době tempo růstu nejspíše nezpomalí.

Růst peněženek je poháněn mnoha aktualizacemi, přičemž token ADA stoupá a stává se šestou největší kryptoměnou na světě podle tržní hodnoty.

Obecně platí, že upgrady sloužily vždy jako katalyzátor nárůstu ADA, což vedlo k většímu zájmu ze strany investorů. Nicméně jak je zvykem, současná situace na trhu nedovolí obecně altcoinům růst, dokud neroste i bitcoin.

Aktualizace sítě ADA

Za růst peněženek může i rozvoj sítě. Dne 27. ledna dosáhlo cardano důležitého milníku v uzavření 1 000 chytrých smluv. Následně se mezi 30. lednem a 1. únorem počet chytrých kontraktů zvýšil o dalších 116, což je vůbec největší nárůst.

Díky aktualizaci Alonzo v září 2021, která zahrnovala přidání schopnosti vytvářet inteligentní smlouvy, se zlepšila škálovatelnost a transakční rychlost tokenu. To mělo také vliv na zatížení blockchainu cardano, které zůstalo nad 90 % více než týden, což je vůbec poprvé, kdy systém dosáhl této úrovně v zatížení blockchainu a tyto metriky si udržel.

V poslední době se Meldu, novému decentralizovanému finančnímu protokolu spuštěnému na blockchainu cardano, podařilo zajistit 100 milionů podílů ve svém nativním tokenu MELD za pouhé tři dny po svém spuštění.

Závěr

V současné době se cardano obchoduje za 1,07 USD, což je nárůst o 2,47 % za posledních 24 hodin a 3,56 % za posledních sedm dní.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img